Strona głowna / LD - Świadomy sen / Czy techniki na OOBE są podobne do technik na LD?

Czy techniki na OOBE są podobne do technik na LD?

out of body experience metafora

 

 

 

 

 

Po umieszczeniu wywiadu, nawiązała się na forum ciekawa dyskusja, gdzie padło kilka mocnych pytań. Zaintrygowały one kilka osób, więc odpowiem na nie w formie artykułu na drugiej stronie. Chciałbym podziękować Garusowi, osobie, która zadała właśnie to pytanie poniżej, bo dzięki niemu druga strona została właśnie wzbogacona, o nowe źródło wiedzy :)

 

Technika na OOBE to tak naprawdę świadome zasypianie czyli to samo co WILD. A dlaczego świadome zasypianie ma wywołać coś innego niż świadomy sen?

Jakie są podobieństwa między technikami na OOBE (Out of Body Experience), a technikami na świadomy sen (Lucid Dream)?

Techniki na OOBE, które ja praktykuje, znacznie różnią się w formie wyjścia od świadomego snu. Wspólnymi technikami są metody ogólne takie jak 4 + 1 – wywołuje odpowiedni stan umysłu i ciała, oraz dziennik snów (w moim systemie nazywa się dziennikiem Drimo i pełni rozbudowaną funkcję) co zapewnia analizę doświadczeń, odnotowywanie postępów oraz testowaniem różnych wariantów danej metody czy stylu życia, który wpływa na wyjścia poza ciało. Dodatkową praktyką jest uprawianie medytacje, co jest ogólny rozwojem duchowym, wycisza emocje czy wprowadza nowicjusza w swoje pierwsze doświadczenia ze stanem „tu i teraz” oraz uczy koncentracji nad jedną rzeczą, co jest szalenie istotne przy OOBE, więc to są techniki ogólnorozwojowe. Można jeszcze nadmienić takie wspomagacze, jak dźwięki synchronizujące półkule mózgu. Należy jednak pamiętać, że to pomaga, często nawet bardzo, ale nie jest główną metodą zapewniając osiągnięcie danego stanu, nie jest tym pedałem gazu w samochodzie, aby samochód zaczął jechać. Może być 3, 4, 5 biegiem w skrzyni biegów, ale nie jest ani pedałem gazu, ani kluczykami w stacyjce. A teraz czas na konkretne metody na…

Na jakich technikach bazuje LD (świadomy sen)?

Technik na świadomy sen polegają głównie na tym, żeby zasnąć i w trakcie snu obudzić swoją świadomość w trakcie trwania snu, nie licząc techniki mojego autorstwa Nagły Wstrząs. Świadomy sen można mieć tuż po zaśnięciu, w trakcie snu, oraz przed obudzeniem, czy też po obudzeniu się i szybkim zaśnięciu. Zależy od specyfiki metody i świadomości zrobienia danej rzeczy w odpowiednim momencie, ale to przychodzi wraz z doświadczeniem.

.

Sztandarowe techniki to TR, WILD, MILD, NAGŁY WSTRZĄS, AFIRMACJA czyli wszystko bazuje na stanie umysłu, ich misją jest uzmysłowieniem Tobie tego, żewłaśnie śpisz. Wiec teraz czas rozwalić temat technik na OOBE.

 

Więcej o LD możesz przeczytać w moje książce „Świadomy Sen – Jak podświadomość kształtuje Twoje życie”

Na jakich technikach bazuje OOBE (Out of Body Experience)?

Techniki wywołujące podróż poza ciałem bazują głównie na tym, aby utrzymać swoją świadomość jak najdłużej się tylko da, po czym znaleźć się w przestrzeni astralnej, albo konkretnej lokacji. Możliwe jest to głównie po całym dniu, gdy nasze ciało jest zmęczone, a nasz umysł świadomy, lub po użyciu techniki 4 + 1.

 

W trakcie wykonywania odpowiednich metod, można być świadomym całego procesu przechodzenia na druga stronę, albo świadomość może się na chwilę urwać (przeskok) i świadomość odzyskujesz już po drugiej stronie, a to jest zupełnie inna forma (i nie jest to świadome zasypianie) przejścia na drugą stronę / inna mechanika. Tutaj się dostajesz, gdy jesteś już na miejscu, nie odzyskujesz świadomości (nie budzisz się w trakcie akcji).

 

Sztandarowe techniki to: UTRZYMANIE ŚWIADOMOŚCI ZA POMOCĄ ODDECHU, MEDYTACYJNA TECHNIKA TRANSOWA, TECHNIKA PRZEJŚCIA, TECHNIKA WYPORU, więc wszystko bazuje na świadomości, oraz specyfiki tego jak się czujesz po drugiej stronie, gdy już tam jesteś. A jak już pisałem we wcześniejszych artykułach odczuwasz siebie zupełnie inaczej.

 

Myślę, że Ci to pomogło rozjaśnić tę kwestię. Jeśli nie to pytania w komentarzach, albo na forum, jeśli Ci się spodobało to komentarze tylko na drugiej stronie :)

 

PS: LD bazuje na obudzeniu umysłu gdy śpi, a OOBE na byciu świadomym, najlepiej jak dochodzą do tego silne motywy egzystencjalne.

 

Kocham

Karol

 

 

Przeczytaj też

URZĄDZENIE DO WYWOŁYWANIE ŚWIADOMEGO SNU! | CZĘŚĆ 1

Ciekawa informacja dla osób, którzy praktykują i fascynują się świadomym śnieniem, ale także dla osób, …

3 komentarze

  1. Panie Karolu czy można spotkacy w astralu istoty kture nie powinny sie tam być? albo mieć nagle Koszmar w OOBE ?
    Super artykuł :) jak zawsze bardzo dobrże wykonany :)

    • czasami mam wrażenie, że osoby piszące na forum są pijane, zwracajcie proszę uwagę co piszecie i jak bo ciężko się to czyta
      i odnosi wrażenie, że piszą tu sami analfabeci:) pice

  2. Witam mam 17 lat. Kiedyś udało mi się doświadczyć OOBE zupełnie przez przypadek, nie wiedziałem nawet że takie stany się zdarzają. podstawowa rzecz jaką zaobserwowałem, aby uzyskać ten stan trzeba być skupionym, spokojnym i zrelaksowanym. W moim przypadku stało się to w trakcie rozmowy. Opowiadałem o swoich przeżyciach i nagle wyleciałem ze swojego ciała i ujrzałem siebie i mojego rozmówcę z góry, co ważne rozmowa wciąż trwała byłem jednocześnie w dwóch postaciach. Po chwili kiedy wróciłem do swojego ciała pytałem się mojego rozmówcy co się ze mną działo. Odpowiedział że nic nie zauważył normalnie siedziałem i kontynuowałem rozmowę na temat który pojąłem. Bardzo mnie to zaintrygowało jednak nigdy ponownie nie udało mi się osiągnąć tego stanu, mam nadzieję że jeszcze kiedyś mi się to uda. Chciałbym tylko powiedzieć że warto próbować wszelkimi sposobami osiągnąć ten stan. Wiem że nie jestem znawcą tego tematu ponieważ moje przeżycie było krutkie i płytkie ale bardzo mi się ono podobało. Teraz jestem w trakcie zgłębiania innego zjawiska jakim jest LD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *