Strona głowna / Projekty / Książki / Masz koszmary? Wykasuj je, teraz – część rozdziału

Masz koszmary? Wykasuj je, teraz – część rozdziału

Rozdział 22 – Masz koszmary? Wykasuj je, teraz

Chyba każdy w swoim życiu przeżył koszmar – ja na pewno! Jedni przeżywają ich więcej, inni mniej, ale każdy kto tego doświadczył wie, że nie jest to nic przyjemnego. Weź pod uwagę to, że śpiąc nieświadomie, to co przeżywasz w czasie snu, odbierasz jako prawdę (każdą dziwną rzecz jaka Cię tam spotka) – przynajmniej tak twierdzi Twój umysł. Ścigający Cię Wilkołak czy zgraja Zombie wydaje się Tobie realnym zagrożeniem. Co prawda wszystkie te potwory nie stanowią dla Ciebie najmniejszego niebezpieczeństwa. Jednak strach który wtedy przeżywasz gdy te potwory pojawiają się w Twoich snach jest jak najbardziej realny.

Jak już mówiłem w rozdziale na temat latania, odniesione rany w Twoich snach (także te postrzałowe, cięte czy ugryzienia) nic Ci nie zrobią – nie przeniosą się do świata fizycznego. W takiej sytuacji jedynym uczuciem, które nastąpi po „zranieniu” w trafionym miejscu to uczucie odrętwienia. Największą nieprzyjemnością jaką możesz doświadczyć w czasie snu jest strach. Brzmi to dziwacznie, ale najczęściej w snach boisz się właśnie samego strachu. Jako świadomy podróżnik po snach – poza koszmarami które stworzy Twoja podświadomość – możesz napotkać się na koszmary wywołane przez samego siebie – czyli przez swoją świadomość.

Jak wywołuje się koszmary w czasie snu?

Jeśli przechadzając się ulicami miasta w pewnym momencie zobaczysz ciemną uliczkę i pomyślisz sobie „oby tylko nie zaatakował mnie jakiś demon”, to istnieje realna szansa, że właśnie tak się stanie. Oczywiście ten demon nic Ci nie zrobi, ale będziesz się go bać (przynajmniej na samym początku). Po jakimś czasie, może dojść do paradoksu – nie będziesz się bał samego demona, ale tylko strachu, którego doświadczasz podczas spotkania z tym potworem. Mówią wprost, będziesz bał się strachu. Istnieje pewna zależność, im bardziej czegoś się boisz (demona, wampira czy czegokolwiek innego) tym większa szansa, że to spotkasz. Jednak na ratunek, przychodzi Ci świadomy sen i płynące z niego korzyści. Dzięki temu zwalczysz zarówno te sny które pochodzą od Twojej podświadomości, jak i te które sam stworzyłeś.

Ostrzeżenie!

W przypadku zagrożenia musisz koniecznie zrobić test rzeczywistości. To da Ci pewność, że jest to sen, a przez co jesteś w pełni bezpieczny.

Sytuacja numer 1 – zabójcze miejsca

C.D w książce

 

Przeczytaj też

I co z tą książka o świadomym śnie?

 Minął już grubo ponad rok, odkąd napisałem książkę o świadomym śnie. Przez ten okres przerobiłem …

Jeden komentarz

  1. Nie ma bata, muszę kupić tę książkę :D. Świetna strona, Panie Karolu. Dużo teorii już z niej wyniosłem. Lecz LD, jak na razie, jeszcze nie mam :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *