Strona głowna / LD - Świadomy sen / Robert Monroe w ciele kobiety! Jak to wyjaśnić?

Robert Monroe w ciele kobiety! Jak to wyjaśnić?

Napisał do mnie Michał z wyjątkowo ciekawym problemem, który zamierzam wytłumaczyć, a oto i cała wiadomość:

Witam, od razu chciałbym zaznaczyć, że interesuję się tymi sprawami od niedawna i niewiele o tym wiem. Czytałem wszystkie Pana artykuły na ten temat. Muszę Panu pogratulować, naprawdę świetne, pozwalają mi skutecznie walczyć ze strachem, myślę że niedługo dam radę to zrobić. Ale przejdźmy do właściwej sprawy. Mimo przeczytania wszystkich Pana artykułów o tym, że OOBE jest 100% bezpieczne itd. nie znalazłem odpowiedzi na jeden problem. Chodzi o sytuację, jakiej doświadczył sam Robert Monroe. Na pewno Pan o tym słyszał. Chodzi o to, że gdy zaczynał swoją przygodę z OOBE to obudził się w ciele jakiejś kobiety. Chciałbym wiedzieć jak to może być możliwe skoro OOBE jest na 100% bezpieczne, jakie jest prawdopodobieństwo, że to zjawisko wystąpi, czy jest groźne, i jak się przed nim zabezpieczyć. Postanowiłem napisać o tym bezpośrednio do Pana, ponieważ nie chcę pisać o tym w komentarzach, bądź na forum, gdyż prawdopodobnie ludziom którzy z niewiadomych mi celów walczą z OOBE i straszą nim innych opowiadając o strasznych rzeczach jakie się komuś tam kiedyś tam przydarzyły(a nawet na tej stronie takich osób nie brak), dostaliby broń do ręki. Już widzę te komentarze „No widzicie OOBE jest straszliwie niebezpieczne sam Robert Monroe doświadczył tego na sobie, a jemu można wierzyć. A jak tobie się to przydarzy i zostaniesz z cudzym ciele na zawsze?”. Obawiam się mogliby odwieść wielu ludzi od praktykowania tego a szkoda by było. Radzę zwrócić na to zjawisko uwagę w swoich artykułach, zanim zrobi to tutaj ktoś inny.

Jeszcze raz gratuluję świetnej strony.
Pozdrawiam

„To dzieło szatana!”,”Zdajecie sobie sprawę, że możecie nie wrócić z ciała?”, „Nie widzicie co robicie, możecie nie wrócić do ciała!” i tak dalej i tak dalej. Chyba każdy spotkał się z tego typu wypowiedzią. Takie pytania i tego typu odpowiedzi, stworzyli ludzie, którzy są przeciwni praktykowania OOBE i mówią to celowo, aby siać zamęt i odstraszać tych, którzy są nie pewni, lub boją się jeszcze doświadczać. De facto Ci którzy rozsiewają takie plotki sami nie przeżyli tego typu stanów, a w najgorszym przypadku mieli świadomy sen i sami stworzyli przed sobą swoje obawy. Nie powiem takie opowieści to skuteczne metoda, aby odstraszyć kilka osób w szczególności tych nie pewnych.

Sądzę, że Robert Monroe był też człowiekiem (tak samo jak Ty i ja), a nie Bogiem, jak niektórzy uważają. Czytając jego książkę można dojść do wniosku, że miał ogromnie dużą ilość doświadczeń różnego typu (w co absolutnie wierzę), ale niestety nie klasyfikował ich pod względem tego co się z nim dzieje i jakie możliwości niesie ze sobą każdy z nich (pewnie nie czuł takiej potrzeby). Jednak ja zacząłem klasyfikować to czego doświadczałem zapisując własne przemyślenia w dziennikach „snów”. Sięgając choćby do tego artykułu można odróżnić czym jest LD, a czym jest OOBE. Wyróżniłem te zjawiska dla własnego dobra, aby samemu siebie nie oszukiwał i zdobywać tylko poprawną wiedzę, a stany takie jak świadomy sen traktował głównie jako zabawę.

Oto fragment z książki o którymi napisał Michał:

PYTANIE: CZY MOŻNA PRZEZ POMYŁKĘ WRÓCIĆ NIE DO SWOJEGO CIAŁA?

   Słowo można już sugeruje taką ewentualność. Tak, zdarzają się takie przypadki, sam tego doświadczyłem na początku. Inna sprawa, że nie wiadomo jak są częste. Człowiekowi żyjącemu we współczesnym cywilizowanym świecie trudno jest nawet przypuścić istnienie takiej możliwości. Zajęcie przez pomyłkę cudzego ciała nie zdarzyło się ani żadnemu z naszych eksperymentatorów, ani nikomu, kto brał udział w prowadzonych przez nas kursach. Aby zapewnić sobie powrót do właściwego ciała używamy prostego sposobu. Otóż jeśli musisz nagle przerwać OOBE, wystarczy, że pomyślisz o jakiejś części swego fizycznego ciała – na przykład o dużym palcu prawej nogi – a następnie spróbujesz nim poruszyć. Rezultat będzie natychmiastowy. Ponieważ nie słyszałem o innych przypadkach zajęcia „cudzego” ciała poza tymi, które przytrafiły mi się osobiście na początku moich eksterioryzacji, podejrzewam, że coś takiego może spotkać osobę 

Więc istnieją dwie możliwości i któraś z nich może być prawdziwa:

 1. Doświadczał stanu, którego mało z nas doświadcza, a którego ja, jak i inni nie sklasyfikowali. Czytając jego książkę można na spokojnie dopatrzeć się wielu przykładów zarówno OOBE, LD, jak i Bilokacji – co jest fenomenem samym w sobie.

 2. Doświadczał świadomego snu. A wszystko w rozumieniu Roberta, było wyjsciem poza ciało, zarówno OOBE, LD i BILOKACJA.

Którą opcję wybierzesz zależy głównie od Ciebie, ja osobiście przychylam się do odpowiedzi numer dwa – jednak Tobie, zostawiam wolną rękę i będę akceptował Twoją decyzje :). Dla mnie jest to zbyt bajkowe doświadczenie, aby było prawdziwe. To tak jak twierdzić, że istnieje tajny czar, który niszczy miasta, ale nikt go nie widział i nikt go nie użył, ale wzmianka o nim istnieje w ludowych legendach. Takie zjawiska są dla mnie mało realne, gdyby były prawdziwe to równie dobrze można by było twierdzić, że gdy się śpi, też można „zająć” ciało innej osoby, co jest dla mnie absurdalnie absurdalne. Nie wierze w każde zjawiska które są związane z parapsychologią, czy ezoteryką. Interesują mnie tylko rzeczy praktyczne, nie bajki.

Jeśli wnikliwie przyjrzysz się moim artykułom to możesz zauważyć, że dla mnie OOBE istnieje tylko w przestrzeni astralnej i odbywa się tylko na tej płaszczyźnie, tak więc, gdybyś stał się kobietą, staniesz się tylko kobietą w przestrzeni astralnej, nie w świecie fizycznym.

Podsumowując: Praktykuje OOBE od ponad 5 lat i nie chce się chwalić liczbami – ile ja miałem wyjść, bo nie w tym rzecz, ale wiedź, że ani razu nic negatywnego mi się nie przytrafiło, nawet tyłek mnie nie bolał ;-)

Karol

Kocham

PS: Z pewnością padną komentarze, że jak śmiem podważać opinię i doświadczenia Roberta Monroe. Sądzę, że wielu ludzi powiedziałoby to tylko dlatego, że Robert nie żyję (tak samo jak piosenki Michaela Jacksona, stały się super popularne po jego śmierci i każdy był jego „wielkim fanem” za życia – choć po śmierci słuchało pierwszy raz z własnej woli jego jakiekolwiek piosenki). A prawda była taka, że wielu ludzi gdy on żył, także go krytykowało – sądzę nawet, że było ta sama grupa ludzi, która krytykuje wszystko co nowe i odmienne. On też mógł się mylić (tak samo jak ja na pewno się w czymś mylę), choć w tym wypadku nie jest to pomyłka – tylko brak klasyfikacji.

Przeczytaj też

URZĄDZENIE DO WYWOŁYWANIE ŚWIADOMEGO SNU! | CZĘŚĆ 1

Ciekawa informacja dla osób, którzy praktykują i fascynują się świadomym śnieniem, ale także dla osób, …

13 komentarzy

 1. ciekawe ;o zapewne zrobię jakieś badanie, ale to w dość dalekiej przyszłości (za rok albo dwa lata)

 2. Po przeczytaniu tego artykułu chyba już wiem co to mogło być. Jak słusznie zauważył Pan Karol dla Roberta Monroe wszystkie inne stany świadomości to było oobe. Nie znał on pojęcia świadomego snu, podróży mentalnej czy bilokacji. Można więc przypuszczać że nie wiedział on też o zjawisku zwanym fałszywym przebudzeniem. Pan Karol w jednym ze swoich artykułów stwierdził, że może wystąpić po oobe coś takiego jak fałszywe przebudzenie, jeśli pójdziemy gdzieś bardzo daleko w głąb astrala. Myślę że to było właśnie to zjawisko. Po prostu doznał trochę dziwnego fałszywego przebudzenia. Szkoda, że nie powiedział jak wrócił z powrotem do swojego ciała. Podejrzewam, że po paru sekundach po prostu się w nim obudził. Nie wydaje mi się żeby takie zjawisko było możliwe. Gdyby było to pewnie żeby się z innego ciała wydostać musiałby pewnie jeszcze raz wyjść z ciała i wejść do właściwego a podejrzewam że jako że było to jego jedno z pierwszych wyjść to tak spanikował że nie był zdolny do jakiegokolwiek racjonalnego myślenia czy działania. Powrót musiał nastąpić samoistnie.

  • Wg mnie określenia typu LD, OOBE, BILOKACJA to określenia obszarów, w jakich się znajdujemy w danej chwili, doświadczając odmiennego stanu świadomości, czyli kiedy jesteśmy w stanie zmieniać otoczenie i tworzyć dowolne rzeczy, to jesteśmy w obszarze bardzo bliskim naszego umysłu, który jest najbardziej podatny na naszą kontrolę (co prawdopodobnie oznacza, że nasz umysł go stworzył), a gdy się od niego oddalimy, wkraczamy do obszaru stworzonego przez kogoś lub coś innego, na który już tak łatwo wpłynąć nie można.

   Pozdrawiam. Jimmyee.

 3. Nie da się wyjsc ze swego ciała, bo przecież człowiek jest ciałem – organizmem. OOBE to po prostu świadomy sen – wszystko dzieje się w umyśle. Pan Monroe miał zapewne normalne LD, i tyle.

 4. Szczerze to nie wiem co o tym wszystkim myslec. Od kilku dniu studiuje to cale OOBE ale jestem dalej nie pewien co z tym zrobic, chcialbym moze to wszystko poznac ale boje sie, ze zryje mi to jeszcze bardziej czache ktora jest i tak dosc mocno poorana. Z jednej strony jest to fascynujace i intrygujace ale z drugiej strony tak mysle sobie po kiego… nam to teraz wiedziec. Przeciez po to jakas sila dala nam to cialo i pozwala spedzic ziemskie zycie abysmy byli w nim szczesliwi i spedzili je po ludzku. Przeciez niedlugo umrzemy i wszystkiego sie dowiemy jak przyjdzie na to czas a nie teraz. Szkoda chyba czasu na to, zycie jest samo w sobie zbyt piekne aby je marnowac na rzeczy ktore raczej teraz nie powinny nas dotyczyc. Ale niech kazdy podejmie taka decyzje samodzielnie czy chce byc czlowiekiem czy astrikiem z oobebue. Pozdrawiam wszystkich badaczy. Tomasz UK

 5. Ciekawa jestem, dlaczego "poważni" naukowcy nie badają podobnych zjawisk (takich, jak wychodzenie z ciała) tylko z góry uznają je za niemożliwe, ponieważ nigdy ich nie doświadczyli.

 6. powiem otwarcie martwi mnie ta Wasza przeslodzona reklama i propagowanie obe dla każdego. Że jest w 100% bezpieczne itp itd. W świecie znane jest powiedzenie że alkohol też jest dla ludzi ,a że tak nie jest to wszyscy wiedzą i widzą. Przykładów podawać chyba nie muszę? Jazda na podwójnym gazie jest ‚dobrą zabawą’ ale czy w 100% bezpieczną? Jeśli ktoś twierdzi że poza ciałem w pełni kontroluje sytuację to uważam,że oszukuje sam siebie i nie pamieta własnych doświadczeń (tamtych doświadczeń). W tej drugiej przestrzeni ,tak to określę, są inne byty,które nie będą tańczyć podług naszej melodii. Tam również może się zrobić bardzo nieprzyjemnie zupełnie jak w realu. Nie chcę straszyć,to powinna być swiadoma decyzja czy zastosujesz obe ,ale z pełną świadomością, że nie jest to specyfik bez skutków ubocznych. Psychiatrzy i egzorcysci być może zdołają udzielić pomocy.

 7. no karol nie byłbym pewien że monroe doświadczał LD :P
  słyszałeś o tzw.CD o którym wspomniał bytof?

 8. Luneya zostalo przeprowadzone doswiadczenie ktore polegalo na tym ze umiescili kartke z numerem wysoko, jego zadaniem bylo wyjscie poza cialo i odczytanie liczby. zrodlo: niewiarygodne.pl

 9. "Zdajecie sobie sprawę, że możecie nie wrócić z ciała?" raczej do ciała
  jest to możliwe, jeśli ktoś się do tego nie przygotował i nie miał przez to nic na celu.
  miałem taki problem 2 godziny odzyskiwałem czucie, to tak jak by ciało było zmęczone zaistniałą sytuacją, tyle że to było tak jak pisze bez przygotowania się i na stojąco.
  czyli wyjść bez celu to tak jak by dać się pokierować swojemu ja, swojej świadomości nie wiem, ale wcale mnie to nie zraziło a jeszcze bardziej uzależniło
  pozdrawiam

 10. Zanim cos wypocicie pocztyajcie troche.. o losie.. co za glupota…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *