Strona głowna / LD - Świadomy sen / Właśnie nadchodzi – Książka o świadomych snach (LD). Jesteś gotów?

Właśnie nadchodzi – Książka o świadomych snach (LD). Jesteś gotów?

Witaj,

Z pewnością zauważyłeś długą przerwę na drugiej stronie. Ostatni wartościowy wpis datuje się na 6 grudnia. Jaka była tego przyczyna? A taka, że pracowałem nad książką o świadomych snach. Z wielką radością oznajmiam Ci, że moje pracę nad nią, zakończyły się w pełni. Pracowałem nad nią dość długo i chciałem, żeby była jak najrzetelniej napisana. Więc jeśli do tej pory, nie przeżyłeś świadomego snu, lub nie jesteś zadowolony z częstotliwości ich występowania, odsyłam do lektury.

Byś miał pewność, że ta książka będzie dla Ciebie wartościowa i praktyczna – postanowiłem, że w najbliższych dniach opublikuje kilka rozdziałów (jednak nie pełnych) na łamach druga-strona.pl. Jeśli Cię to zainteresowało, zaglądaj tutaj co jakiś czas i czytaj najnowsze rozdziały jakie opublikowałem.

Teraz będę zajmował się procesem wydawniczym i gdy wszystko pójdzie zgodnie z moim planem, nadrobię zaległości w artykułach na DS. A tymczasem, przeczytaj rozdział 9 który umieściłem poniżej.

Karol Cetlin

Kocham

Rozdział 09 – Autosugestia, czyli jak wmówić sobie świadomy sen?

Świadomy sen jest stanem umysłu, nie rzeczą fizyczną. Nie można doświadczać go zawsze wtedy, kiedy ma się na niego najmniejszą ochotę. Tak jak zamawia się telefon komórkowy, który trafia do nas do domu przywieziony przez kuriera. Można jednak stymulować swój umysł w taki sposób, aby wytworzył świadomy sen mniej-więcej wtedy, kiedy będziesz tego chciał.

Autosugestia jest techniką uzupełniającą – dopełniaczem do innych, bardziej skutecznych metod (np. 4 +1 czy MILD). Sama w sobie nie jest skuteczną metodą na osiągnięcie świadomego snu, jednak przy połączeniu z innymi technikami- daje silne rezultaty. Autosugestia polega na dosłownym wpojeniu sobie (zaakceptowaniu przez twój umysł), że właśnie tej nocy (lub w przeciągu kilku najbliższych dni) osiągniesz na 100 % świadomy sen.

Złota myśl
Autosugestia rewelacyjnie sprawdza się do wspomagania rzeczy, które sprawiają Ci trudności:
wstawanie o konkretnej godzinie, świadome śnienie, zwiększenie zapału do pracy itd.

Jest mnóstwo możliwości na użycie autosugestii w Twoim życiu – nawet w tym momencie. Jednym z taki sposobów jest ciągłe powtarzanie sobie, tak jak w mantrze, określonych słów. Pierwsza mantra, jaką jeszcze pamiętam brzmiała właśnie tak: Dziś przeżyłem wspaniały świadomy sen!”. Zauważ, w jaki sposób zbudowałem to zdanie. Jest to szczególnie ważne, abyś skutecznie wykorzystał autosugestię i bardziej sobie pomógł, niż zaszkodził.

Przede wszystkim mów o rzeczach, które sam uważasz za możliwe do zrealizowania. Jest to pierwszy, a zarazem najważniejszy element tworzenia silnej autosugestii. Dlaczego? Otóż, gdy będziesz powtarzał w swoim umyśle sformułowanie o rzeczy, którą sam uważasz za niemożliwą (np. będę latać), to po prostu autosugestia w takiej sytuacji na Ciebie nie zadziała. Jednak gdy użyjesz jej w sposób realny/możliwy dla Ciebie – tworząc odpowiednią mantrę, na przykład „Złapię tą piłkę”, to istnieje autentyczna szansa, że to zrobisz. W naturalny sposób Twój podświadomy umysł, niemal automatycznie zniszczy wszystko to, co jego zdaniem jest nierealne, abyś Ty nie musiał się tym niepotrzebnie zajmować. Więc jeśli myślisz, że (czysto teoretycznie) seks w czasie świadomego snu nie jest możliwy, to nie możesz ułożyć takiej mantry ”Dziś uprawiałem najlepszy seks w trakcie świadomego snu”.

C.D w książce

Przeczytaj też

Czy techniki na OOBE są podobne do technik na LD?

          Po umieszczeniu wywiadu, nawiązała się na forum ciekawa dyskusja, gdzie …

5 komentarzy

 1. Ile będzie kosztowała książka?

 2. Tego już nie wiem, cena ustalana jest z/przez wydawnictwo.

 3. Powiem ci Karolu, że to taka jedyna strona na świecie, że choćby nie wiem jak popier***** życie było, tu zawsze dostaje się porządnego "kopa" :) . Może to sentyment, bo tu zaczynałem, ale jednak nikt nie traktuje tak genialnie o OOBE i LD jak ty. Tak pozytywnie. Dzięki ci wielkie!

 4. Od dawna tu nie zaglądałem, a akurat dziś natrafiłem na to info :)
  A wiadomo kiedy książka się ukaże?

 5. @Arek
  Dziękuje za tak ciepłe słowa, zawsze mnie podbudowują. Cieszę się, że druga strona pomogła Ci w OOBE & LD, bo z takim zamiarem ją stworzyłem.

  @Wojtek
  To kwestia kilku miesięcy, w zależności od wydawnictwa. Jedne może wydać po miesiącu, inne po 4. A jeszcze nie dostałem konkretnej propozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *