Strona głowna / OOBE - Podróż poza ciałem / Bezpieczeństwo / Bezpieczeństwo podczas wyjścia z ciała, ciąg dalszy…

Bezpieczeństwo podczas wyjścia z ciała, ciąg dalszy…

 

Wiele ludzi boi się paraliżu przysennego. W tym artykule, nie co bardziej przybliżę Ci ten temat i wyjaśnię, że nie ma się tak na prawdę czego bać. Poza tym, powiem Ci o walce ze strachem, które zaczyna się w Twojej głowie w świecie fizycznym i przeszkadza w osiągnięciu OOBE. Powiem też o tym, że strach związany z OOBE jest bardzo potrzebny, aby osiągnąć ten stan i doświadczać go coraz częściej.

 

Paraliż przysenny jak już kiedyś wspominałem jest rzeczą całkowicie naturalną. Nie którzy ludzi przeżywają go w pełni spokojnie, a niektórzy mają przed nim spore obawy. Biorą się one z internetowych opowieści. To czy paraliż przysenny będzie dla Ciebie pozytywny czy nie, zależy tylko od Ciebie. Jeżeli myślisz, że jest to coś strasznego to tak będzie. A jeżeli wydaje Ci się, że jest to całkiem przyjemne uczucie to jestem pewny, że tak je odbierzesz. Jak sobie z tym poradzić? Jest to bardzo proste. Najlepszym sposobem jest czytanie opowieści osób które oswoiły się z paraliżem, a w tym czasie unikanie tych wiadomości które są negatywne. Nie możesz powiedzieć, że nie miałeś nigdy paraliżu przysennego. Paraliż przysenny ma każdy. Jednak doświadczasz go każdej nocy nieświadomie. Gdyby podczas paraliżu przysennego miało by Ci się coś stać, to na pewno już by się stało. Co mogę więcej powiedzieć? Paraliż przysenny jest naturalnym zjawiskiem, nie ma się czego obawiać. A strach przed nim, bierze się z nabytej przez internet wiedzy. Wiedza ta negatywnie działa na Twoją psychikę, a przez to masz problemy z wyjściem z ciała.

 

Strach który towarzyszy Ci podczas dnia, jest tak na prawdę bardzo pomocny. Oczywiście nie mówię tu o strachu panicznym – czyli takim który wykracza poza jakieś granice, ale takim, kiedy obawiasz się samego wyjścia z ciała. Taki strach motywuje Cię do zasięgnięcia rady, do spytania się eksperta, napisania na forum, lub przeczytania jakiejś pożytecznej książki. Krótko mówiąc, strach przyczynia się do tego, że chcesz zdobyć wiedzę, co jest niesamowicie pozytywne. Dzięki odpowiedniej wiedzy, utwierdzasz się, że jest to pozytywne i wspaniałe doświadczenie. Przestajesz się bać, a przy okazji uczysz się nowych technik, o których przez przypadek na pewno przeczytasz. Strach będzie pozytywny tylko wtedy, gdy będzie pochodził z Twoich przemyśleń, oraz gdy nie będzie to strach paniczny – taki który sparaliżował by Cię przed podjęciem decyzji. Czy warto się bać? Wydaje mi się, że nie. Jednak gdy już czujesz odrobinę obawy to warto ją wykorzystać: np: w wyżej wymieniony sposób.

 

Skąd się bierze strach przed OOBE? Bierze się przede wszystkim z opowiadań innych osób. Skąd ta pewność? Ponieważ dziecko gdy jest małe, nie boi się niczego, potrafiłoby włożyć rękę w ogień. I dopiero wtedy, gdy się oparzy, będzie mogło stwierdzić, że ogień jest zły, bo jest gorący. Wtedy żadne opowieści matki nie uchronią go przed dotknięciem przez niego gorącego czajnika. Dziecko będzie musiało tego doświadczyć, a jak doświadczy, to nauczy się, żeby tego więcej nie robić. Zatem skąd mam pewność, że opowieści innych ludzi nie biorą się z doświadczenia? Ponieważ większość ludzi którzy nie przeżyli OOBE ani razu, mówią o przykrych doświadczeniach z nim związanych. Skoro się nie sparzyli podczas wyjścia z ciała to nie mogą stwierdzić, że jest to niebezpieczne. Bierze się to po prostu z przesądów i złego zastosowania logiki. Logika w aspekcie OOBE jest piekielnie zła. Gdyż jest to ludzka, ziemska, logika. A doświadczenia poza ciałem są czymś zupełnie innym, wykraczający poza ludzki rozum. Przestrzeń astralna rządzi się swoimi własnymi, odrębnymi prawami – nie koniecznie podobnymi do tych, które znamy na ziemi.

 

Karol Leopold Cetlin,

 

Kocham

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.6/10 (5 votes cast)
Bezpieczeństwo podczas wyjścia z ciała, ciąg dalszy..., 6.6 out of 10 based on 5 ratings

Przeczytaj też

Dla kogo przeznaczone jest OOBE? Jedno kluczowe pytanie zanim się za to zabierzesz

Jest to jedno z najważniejszych pytań jakie należy sobie zadać zanim przystąpisz do ćwiczeń czy …

8 komentarzy

 1. Bardzo dobry i rzeczowy komentarz :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 2. bardzo ciekawy i interesujący komentarz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 3. Mozecie mi pomuc byle szybko juz tyle sie o tym naczytalem raz prawie wyszlem ale sie przestraszylem szumu w uszach bo paraliz juz kilka razy mialem wczesniej i nawyklem ale naczytalem sie o tym i wyczytalem ze gdzy jestesmy w stanie oobe to gdy sie przestraszymy poze sie zarwac jakas nic czy cos i czeka nas smierc prawda to jest??

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. nieszczesliwy –
  w stanie oobe MUSISZ byc spokojny. wiem ze to nielatwe, ale musisz wytrzymac. z czasem sie przyzwyczaisz :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. Moja przyjaciółka spróbowała i teraz żałuje. Widzi cienie na ścianach, czuje, że ktoś ją śledzi, przedmioty spadają z półek i krzesła się ruszają.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 4 votes)
 6. Nie wiem czy oobe jest niebezpieczne czy nie, ale opowiem pewna historię, która wydarzyła się kilka dni temu. Moja dziewczyna miała nieświadome oobe, wyszła z ciała w nocy, na początku zobaczyła czy poczuła jakąś postać obok siebie, później były też inne postacie, z którymi zaczęła walczyć, nie wiem dokładnie jak, ale powiedziała, że przegoniła je. Później przyszła do mnie do pokoju, podobno mnie też wyciągnęła. Spałem w innym pokoju i poszliśmy na korytarz. Ja nic nie pamiętam, bo nie wiem, czy oobe rozgrywa się w umyśle, czy nie. Ona nie wiedziała, że jest w oobe, przyszła do mnie i mnie chciała obudzić, a wyciągnęła mnie z ciała. Następnego dnia powiedziała mi, że śniły się jej dziwne bardzo realne rzeczy. Po opisie od razu zauważyłem, że to oobe. Powiedziała mi, że chodziła po domu a na koniec obudziła się w paraliżu. Oobe towarzyszą inne zjawiska więc zadałem zadawać pytania, czy nie widziała jakiś postaci, ona potwierdziła, że była bardzo wystraszona bo były obecne jakby duchy, dlatego wyszła, tylko, że ona nie wiedziała, że bez ciała i pobiegła do mnie i mnie wyciągnęła. Dowiedziałem się, że ja nie wstałem, tylko ona czuła moją obecność i poszliśmy na korytarz. Nie wiem czym mogły skutkować jej walki z tymi zjawami, powiedziała mi tylko, że sama je przegoniła i to były istne walki.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 7. Wydaje mi się, że strach jest motorem regresji, ponieważ wynikające z niego represje sprawnie hamują jakiekolwiek przejawy indywidualności i nonkonformizmu. To nie strach powoduje chęć poznawania, ale ciekawość i głęboko zakorzeniona więź z Prajaźnią.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. OOBE to temat, do którego trzeba podchodzić ze spokojem ducha. Jeśli ktoś zamierza się w to bawić, to powinien najpierw zgłębić temat, najlepiej z różnych źródeł. Wtedy można dojść do pewnych własnych przemyśleń a zasada jest taka, że jeśli o czymś mocno myślimy i ciągle wykazujemy zainteresowanie danym tematem to mimowolnie otwieramy się na dane doświadczenia. Łatwiej wtedy o doświadczenia z pogranicza, gdyż w wyniku doświadczania jesteśmy świadomi tego faktu i nie panikujemy tylko zachowujemy spokój. Spokój i wyciszenie (a nie podniecenie) daje łagodny i w miarę kontrolowany wypad w OOBE. Czy to jest bezpieczne. Ja uważam że tak, jeśli nie ciągniemy za sobą w odmienne stany świadomości własnych kompleksów, nałogów itp. Wszelkie nasze niedoskonałości (nałogi, strach, również brak poczucia własnej wartości) może przyciągnąć do nas nieprzyjazne byty. Jeśli się nas "tam" czepiają to pół biedy, jeśli jednak ściągniemy taki byt na siebie to wtedy możemy mieć problem. Duży problem.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *