Strona głowna / OOBE - Podróż poza ciałem / Filozofia / Do czego podobne jest OSPUO?

Do czego podobne jest OSPUO?

Do czego podobne jest OSPUO?

Czym jest OSPUO? Skąd wzięła się ta nazwa? Takie pytania przychodzą od razu po przeczytaniu nagłówka. Z prędkością błyskawicy pędzę, by na nie odpowiedzieć.

OSPUO ( obszar stworzony przez umysł obserwatora ) – nazwa wprowadzona przez Darka Sugiera w książce jego autorstwa „Miłość i wolność poza ciałem”. Opisał w niej własne doświadczenia z licznych podróży poza ciało ( OOBE ).

Otwierając książkę Darka na rozdziale „słownik”. Widzimy tam taką o to definicje OSPUO.

Obszar Stworzony Przez Umysł Obserwatora; hologramowa rzeczywistość do której trafia obserwator po wyjściu z ciała. Generowany jest z związku Energii podatnej na odkształcenia przez ludzką myśl i emocje (myślo-emocje). W zależności od świadomych i bliżej nieuświadomionych czynników wpływających na aktualny stan umysłu obserwatora, można wyróżnić: Atrakcyjny, Lękowy, Naturalny.

Krok po kroku przeanalizujmy najważniejsze zdania.

Obszar Stworzony Przez Umysł Obserwatora.

Nazwa wskazuje na następującą rzecz. Jest to obszar, który został stworzony przez osobę doświadczającą.

Hologramowa rzeczywistość do której trafia obserwator po wyjściu z ciała.

Z tym zdaniem, bym polemizował. Do OSPUO nie trafia się automatycznie. Są osoby, które trafiają bezpośrednio do danego obszaru (Np. Parku), w tym ja.

Generowany jest związku Energii podatnej na odkształcenia przez ludzką myśl i emocje (myślo-emocje).

To czy generowany jest z związek Energii, tego nie wiem. Wiem na pewno, że OSPUO tak, jak i świadomy sen jest podatne na nasze myśli, przez co tworzymy ten świat.

Podsumowując

Sam przeczytaj opisy doświadczeń Darka Sugiera związane z OSPUO może dojdziesz do innych stwierdzeń. Ja doszedłem do następujących wniosków.

OSPUO jest tym samym, co świadomy sen. Ma takie same właściwości co świadomy sen. Głównym założeniem jest kształtowanie tego obszaru poprzez nasze myśli, czyli znów tak samo, jak w świadomym śnie.

W definicji Darka, OSPUO różni się tylko jedną rzeczą od świadomego snu. Hologramowa rzeczywistość do której trafia obserwator po wyjściu z ciała. Tą sprzeczność można w prosty sposób uargumentować. Po prostu częściej i łatwiej doświadczyć świadomego snu, niż bezpośrednio wyjść z ciała, co świadczy o jeszcze jednej rzeczy. Ze świadomego snu można w prosty sposób przejść do podróży poza ciałem. Robię to Ja, Darek i inne osoby.

Karol Cetlin,

Badacz i nauczyciel.

www.druga-strona.pl

Bibliografia.

Darek Sugier, Miłość i wolność poza ciałem, Dariusz Sugier OBE maniak, 2002.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.5/10 (4 votes cast)
Do czego podobne jest OSPUO?, 6.5 out of 10 based on 4 ratings

Przeczytaj też

Połączenia, rozłączenia i nasza przyszłość

Dzisiejszy artykuł będzie trochę inny niż zwykle, jednak przekaże Ci to co uważam za ciekawe …

9 komentarzy

 1. dzieńdobry
  jak mozna zrobić OBE zeby nie pic ani nie palić?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 3 votes)
 2. Karol Cetlin

  Witam serdecznie,

  Inspirujące pytanie. Przygotuje artykuł na ten temat. Proszę cierpliwie czekać.

  Pozdrawiam

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 3. Mam pytanie . Na jaką skalę możliwe są podróże , czy jest możliwość świadomego wyobrażenia sobie jakiegoś terenu który znamy tylko np. z telewizji.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 4. Jest możliwość stworzenia dowolnego krajobrazu, zjawiska, przedmiotu, ale świadomie jest to niekiedy trudne, podświadomość ma ogromne moce kreacji, dlatego ona tu odgrywa znaczącą rolę.

  OSPUO to w skrócie środowisko naszej kreacji (woli). Marzenia senne, silne zamyślenie na jawie to częściowe dostrojenie percepcji (zmysłów) do OSPUO. OBE/LD i śmierć(?) to całkowite przesunięcie percepcji na drugą stronę. Zazwyczaj ląduje się w OSPUO bo to dom naszych pragnień, oczekiwań itp. Ale czasem od razu można przeskoczyć ponad to środowisko.

  Moje OSPUO to zazwyczaj ciepły, słoneczny dzień w mojej znajomej okolicy mieszkalnej.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 5. Moje OSPUO bywa niestety dośc często ciemne i straszne. Zwykle jest to mój pokój, ale "przygotowany" w taki sposób, żeby maksymalnie przestraszyc. Groza wylewa się wręcz z każdego kąta :/. Czasami do tego słyszę psychodeliczną muzykę, która "unosi się w powietrzu". Oczywiście nie da się zapalic światła. W takich wypadkach zwykle wracam do ciała.
  Często też ląduję w moim mieszkaniu, w którym jest szaro jak przed świtem (pomimo tego, że w realu już świeci słońce). Parę razy zaraz po wyjściu trafiłam w jakieś kompletnie "obce światy", których nawet nie sposób opisac. Najmilej z tego wszystkiego wspominam piękny, rozległy, trójwymiarowy las… namalowany akwarelami.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 6. Czy podczas wychodzenia można mimowolnie dokonać zmian w swojej seksualności? Wiem, że po wyjściu- (tak pisał Sugier w swojej niestylistycznej książce)- to hulaj dusza (świntuszek). Mrówkę, słonia, nawet jeża.. Ale czy nie ma tego wrażenia, że coś się zmienia przy tym wychodzeniu?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 7. Witam, nie masz tak przypadkiem że jak już się zobaczy druga stronę w której nie musisz jeść ani martwić się o byt, to że masz myśli samobójcze bo ten swiat staje sie coraz mnie do przyjecia?? I jeszcze jedno, czy nie masz wrażenia że ten swiat juz niebawem musi się skonczyć albo ze jest tu tak absurdalnie wszystko źle poukładane?? Pozdrawiam

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 8. Marcin myśli samobójcze są tylko psychiką człowieka staraj się powstrzymywać od takich myśli pomyśl sobie że może i w świecie realnym jest okrutnie ale jak już wejdziesz w stan oobe to wszystko się zmieni ;) Pozdrawia ZoKo

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 9. Obraz Stworzony przez umysły obserwatora, chyba nie jesteś zbyt na bieżąco.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *