Strona głowna / OOBE - Podróż poza ciałem / Filozofia / Połączenia, rozłączenia i nasza przyszłość

Połączenia, rozłączenia i nasza przyszłość

dworzec

Dzisiejszy artykuł będzie trochę inny niż zwykle, jednak przekaże Ci to co uważam za ciekawe i korzystne dla Ciebie drogi czytelniku. Jest to zbiór moich wniosków i doświadczeń wynikających z przygody zwanej OOBE – spakowany w krótką i zwięzłą pigułkę wiedzy. W drogę…

 

Czy kiedyś zastanawiałeś się jaki wpływ na Twoje życie mają inni ludzie, których poznałeś, znałeś czy nadal utrzymujesz z nimi kontakt, a jaki wpływ mają Ci których poznałeś, znałeś, skreśliłeś. Co by się stało jakbyś skreślił tych co do tej pory znasz, a co by się stało gdybyś znał tych których skreśliłeś? Stojąc na dworcu kolejowym i obserwując jak przechodzi wokół Ciebie w różnym kierunku cała gromada nieznanych Ci jeszcze teraz osób, co by się stało jakbyś którąś z nich poznał? Temat jest niesamowicie ciekawy i ukazujący nowe horyzonty.

 

Poznając nową osobę otwiera się przed Tobą wachlarz możliwości do których dana osoba może Cię zaprowadzić, zarówno tych pozytywnych, negatywnych czy tych które na pozór takie się wydają. W tym momencie z pewnością znasz dziesiątki osób. Popatrz jakie możliwości, szanse czy drogi przed Tobą roztaczają. Każda z tych osób w nieskończonym świecie możliwości wymienia między sobą, a Tobą określone sytuacje, opcje i zdarzenia kształtując Ciebie w dany sposób. Najbardziej wpływają Ci z którymi jesteś związany czasem, przestrzenią i głębią relacji. Takie osoby mają na Ciebie największy wpływ. Czytaj i patrz na pierwsze lata swojej młodości: kto Cię uczył, kierował Tobą i mówił jak masz postępować. Daje do myślenia? Temat mógłbym drążyć, ale rozwinę go kiedy indziej to jest takie krótkie wprowadzenie.

 

Są też osoby, które nieustannie dążą do tego, aby się spotkać w nieświadomy, ale spójny dla życia sposób. Takie osoby mogą się spotkać mając 15, 30 czy 60 lat, jednak życie w całej swojej prostocie i zawiłości kieruje je ku sobie. Po prostu jest im dane (przeznaczone) się spotkać. Te dwie osoby mogą się spotkać z sobą tylko, dlatego żeby uświadomić drugiej stronie, że coś jest możliwe (jednak przełomowe, otwierające umysł i świadomość drugiej osobie). Po tym zdarzeniu mogą się już więcej nie spotkać. Innym przykładem będą osoby dzielące z sobą znacznie więcej czasu, przestrzeni i głębi, czyli relacje bardziej długotrwałe :). Tacy ludzie będą nawzajem nieświadomie sobą kierować zmierzając na korzystny kurs (jednak czasem może to się nie spodobać którejś ze stron). Dzięki tej drugiej osobie będą mogły zaspokoić jakąś część swojej osobowości. Te z kolei podbiją jeszcze bardziej zdolności dla nas przydatne. Po prostu uzupełniają nasze braki tworząc z nami „wspólny obraz”. Dla przykładu: jeden partner jest silny i nie ugodowy, drugi natomiast spokojny i łagodny. Każda z tych cech w danych sytuacjach jest i plusem i minusem, jednak dzięki sobie są w stanie wydobyć o wiele bardziej każdą z cech która jest w nich, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

Czasem jednak w takich relacjach dochodzą do głosu nasze demony jak: chciwość, arogancja, chora ambicja, wygórowane wymagania, wyidealizowane wzorce (można wymieniać bez końca) – co może zniszczyć taki związek i przerwać strefę naszego czasu, przestrzeni i głębi, zmieniając możliwości, które mieliśmy za sprawą wspólnego życia. Czasem rozłąka objawia się narastającymi konfliktami, których wcześniej nie było z dobrze znanymi nam osobami. Sprawiło to właśnie to, że straciliśmy jakieś elementy siebie, a nasz system osobowości będzie potrzebował czasu, aby dojść do równowagi, jednak życie jest cwańsze niż nam się wydaje. Gdy rozdzielą się osoby, które są sobie przeznaczone, los będzie prowokował nas byśmy znów się połączyli za sprawą różnego rodzaju zdarzeń czy zbiegów okoliczności, jednak wybór odnowienia relacji zawsze będzie leżał w drugim człowieku. Każda zła energia w końcu przycichnie i wygaśnie, zostanie nam wybaczone -tak samo jak my wybaczmy – jednak tak zwane „ego”, będzie blokowało ponowne połączenie, bo… (wstaw tu dowolny powód).

 

Teraz zastanów się ile osób skreśliłeś przez głupoty, które nie mają teraz zupełnie znaczenia, a jeśli naprawdę zawaliłeś to czy było warto? Czasem wystarczy zwykłe przepraszam i od razu jest lepiej.  A może to Ty mógłbyś pokazać dobre serce i wybaczyć? Może warto wziąć „winę” na siebie, mimo, że tak nie było? Odpowiedz sobie czy te zapomniane i skreślone osoby nie wzniecały płomienia dobra, które tli się teraz w Twoim sercu, jednak o znacznie mniejszym blasku. Przemyśl to. Może czas jeszcze raz się połączyć?

 

Do zobaczenia na i po drugiej stronie

 

Karol Cetlin

 

PS: To tylko czubek góry lodowej, który Ci pokazałem. Możesz mieć wpływ na nową książkę i w komentarzu wyrazić swoją opinię o artykule oraz aprobatę do tego typu tekstów, żeby temat został rozszerzony w wersji papierowej. Miej wpływ na horyzont zdarzeń.

Przeczytaj też

Dla kogo przeznaczone jest OOBE? Jedno kluczowe pytanie zanim się za to zabierzesz

Jest to jedno z najważniejszych pytań jakie należy sobie zadać zanim przystąpisz do ćwiczeń czy …

12 komentarzy

 1. BłękitnaLaguuna

  Pisze pan, że dwie osoby 'z góry' są sobie przeznaczone i że i tak sie w koncu kiedyś spotkają, ale czy to nie za pomocą prawa przyciągania te osoby przyciagają się do siebie?

  • Wszystkie prawa są ze sobą zależne, jak naczynia połączone. Używając prawa przyciągania działaś świadomie, to o czym napisałem działa nieświadomie i niezależnie od nas.

 2. Czas cos zmienic a polaczymy sily na nowo.

 3. Jestem bardzo zaciekawiony Pańską nową książką jeżeli będzie zawierała tego typu teksty. Jak to fajnie się złożyło, że Druga-Strona ożywa, gdy i ja znowu zebrałem siły, chęci i cele do kolejnego podejścia uzyskania OOBE.

  • Zastanawiałem się czy tego typu teksty też w niej zamieścić czy tylko czysto techniczne rzeczy związane z OOBE. Jednak co raz bardziej przekonuje się, że warto takie teksty dodać :)

 4. Warto dodawac takie teksty bo wtedy moim zdaniem książka bedzie pełniejsza i więcej ludzi znajdzie w niej cos przydatnego w swoim życi. Dzieki za artykuł podoba mi się to co napisales. Nasuwa mi się jednak pytanie czy gdy myslimy i mamy motywację do inicjowania takich spotkan z drugą osobą to jest to przejaw dzialania tej siły sprawczej o ktorej nie bezpośrednio piszesz czy jednak powinnismy się powstrzymać od dzialania w tej gestii i czekac na te zbiegii okolicznośc?

 5. Minął rok i brak jakiegokolwiek artykułu,
  Panie Karolo, co się dzieje ? :)

 6. Bardzo dobry artykuł,inspirujący i jednocześnie dający wiele do myślenia

 7. A co jeśli ja nie chcę ponownie połączyć się osobą o chorej ambicji, która irytuje mnie samą obecnością, w przyszłości bo wiem, że nic dobrego do mojego życia nie wniesie, a wręcz przeciwnie? Czy jest szansa, że znajdę kogoś z kim połączę się na nowo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *