Strona głowna / Pozostałe stany świadomości / BKA - Bilokacja / Niszczę mity, niejasności i wszystkie kłamstwa o OOBE, OSPUO, LD, PM i BKA – Klasyfikacja stanów

Niszczę mity, niejasności i wszystkie kłamstwa o OOBE, OSPUO, LD, PM i BKA – Klasyfikacja stanów

Uwaga! Jeżeli czujesz się dobrze w swoich wierzeniach dotyczących OOBE, OSPUO, PM i LD, oraz doświadczasz tych stanów regularnie nie czytaj tego artykułu! Dlatego, że może tylko Tobie zaszkodzić i Cię zdenerwować!

Nie wiesz czym dokładnie jest podróż poza ciałem, świadome sny, podróże mentalne czy bilokacja? A może chciałbyś doprecyzować swoją wiedzę? Czujesz, że Twoja wiedza nie jest spójna? Dziś zapewnię Ci kilka linijek sprawdzonych informacji. Sprawdzonych przeze mnie oraz zaufanych podróżników którzy mi pomagają. Jednak przedtem opowiem Ci co mnie zainspirowało do stworzenia tego artykułu.

Kilka tygodni temu (bodaj 5) spotkałem się z jednym z czytelników druga-strona.pl. Spotkanie to odbyło się w Warszawie i było miłe i pouczające (także dla mnie!). Z kim się spotkałem? Z Tomkiem młodym i otwartym mężczyzną. Miał on problemy i wątpliwości dotyczące.. no właśnie! Podróży poza ciałem i świadomych snów. Chciał mnie poznać i rozwiać swoje wątpliwości.

W trakcie spotkania po chwili rozmowa się rozkręciła. Tomek zaczął zadawał pytania: Czym w OOBE mogę polecieć do mojego kolegi i coś mu udowodnić? Czym jest OSPUO? Czy dusza opuszcza ciało przy świadomych snach, a jeśli tak to gdzie wędruje? Oraz wiele, wiele innych pytań.

Opowiedział mi, że większość jego informacji pochodzi z kilku for, książek, artykułów z blogów i rozmów z innymi ludźmi. Jednak teraz nie wie w co wierzyć i jak jest na prawdę. Nie wie czym jest świadomy sen, co można robić w podróży poza ciałem czy na czym polega bilokacja. I wiem, że takich przypadku jest sporo, w miesiącu dostaję 9 tego typu wiadomości. Na szczęście mnie to ominęło, bowiem sam zagłębiłem się w swoje doświadczenia z konkretnym podejściem. Zapisywałem swoje przeżycia w dzienniku, analizowałem je i dopiero na podstawie wielu podobnych doświadczeń wyciągałem wnioski. Robiłem jeszcze kilka innych rzeczy, co dało taki mini system osobistej weryfikacji (o tym systemie kiedyś Ci opowiem). Razem z Tomkiem doszliśmy do wniosku, że tego typu wiedza jest ograniczająca i tworzy tylko mętlik w głowie.

Nagle, gdy dopijałem moje ulubionym latte coś mnie oświeciło i wyjąłem kawałek kartki oraz długopis i narysowałem to co widzisz po niżej. Ten schemat zobrazuje Ci świetnie wszystkie zjawiska jakie opisałem do tej pory na drugiej stronie.

Przypomnę, że słowo dusza oznacza dla mnie to co dla Ciebie ciało eteryczne, astralne, mentalne, drugie ciało, świadomość, ciałko itd. Jednak dla mnie wszystko to jest tym samym. A słowo dusza lubię bardziej od innych, bowiem obrazuje to czym jestem po drugiej stronie.

Po narysowaniu tego diagramu zacząłem tłumaczyć Tomkowi każdy z nich (przed Tobą opis w udoskonalonej wersji).

Kategoria 1 – Gdy dusza opuszcza ciało fizyczne.

Punkt 1 – Do przestrzeni astralnej.

Podróż poza ciało (ang. out of body experience – OOBE, projekcja astralna, eksterioryzacja)

Dusza opuszcza ciało i wędruje do przestrzeni astralnej (innego wymiaru, można to nazwać Biblijnym niebem). Oto kilka możliwości jakie czekają na Ciebie w podróży poza ciałem. A więc można:

* Spotkać wiele inteligentnych istot takich jak: anioły, przewodnicy, inni podróżnicy (ludzie), czy nawet Boga (imienia nie znam, ale jest tylko jeden;-) oraz inne istoty których nazw teraz nie wymienię.

* „Pójść” do różnych miejsc. Czeka tam na Ciebie: Park, Szpital, Księga Akaszy, czy Emiter. Te miejsca są cudowne i pełnią konkretne funkcje. Na przykład Park jest miejscem przejściowym dla zmarłych – czekają oni w nim na następne wcielenie (inkarnacje).

* Otrzymać osobiste informacji o swojej przeszłości (np. poprzednie wcielenia) czy przyszłości (np. cele życiowe) – jeśli będziesz chciał to dostaniesz indywidualną pomoc od własnego przewodnika – co masz w sobie zmienić, co poprawić by iść dalej w wyznaczonym przez siebie kierunku. Taki osobisty coaching.

* Na tej płaszczyźnie (czyli przestrzeni astralnej) można poprosić inteligentne istoty o pomoc. By Cię czegoś nauczyły, pomogły rozwiązać jakiś problem życiowy, rozwinęły inne Twoje umiejętności, pokazały Twoje wady i zalety których nie jesteś teraz świadomy itd. Nie zawsze będą to miłe lekcje, lecz zawsze będą dążyć do tego byś zmienił się na lepsze.

Jest jeszcze wiele rzeczy, zjawisk, miejsc, istot których nie sposób było wymienić w tym artykule. Czekają one na Ciebie tam po drugiej stronie, tak samo jak Twój przewodnik.

Osobiście podróż poza ciałem traktuje jako narzędzie do samorozwoju, zmiany, rewolucji własnego życia i w moim przypadku OOBE doskonale mi pomaga i wszystko to zmienia moje ziemskie życie na lepsze i jestem za to szczerze wdzięczny.

Czy wiesz, że…

Warto wiedzieć jak w łatwy sposób odróżnić OOBE od LD. W podróży poza ciałem nie ma dostrojenia (jak w przypadku LD), widzisz, czujesz, czy słyszysz w sposób idealny. Twój umysł jest czysty i bardziej skupiony, jesteś w Tu i Teraz.

Czasami ludzie pytają: „Jak wygląda przestrzeń astralna?”. Odpowiadam: Wszystko to co miałbym powiedzieć i napisać o tym jak to wygląda byłoby kalekie w obrazach, odczuciach czy myślach jakie wtedy przeżywam. Jednak samą przestrzeń astralną mogę krótko opisać jako: Czarną, wymiarową, pulsującą i krążącą energię.

Punkt 2 – Do świata fizycznego

Bilokacja (skrót: BKA)

Zjawisko to polega na oddzieleniu duszy od ciała, jednak dusza nie leci do przestrzeni astralnej (tak jak to dzieje się w OOBE), lecz trafia do świata fizycznego (tu gdzie teraz jesteś). Nabiera ona kształtu w formie naszego obecnego wyglądu (wysokość, postura, figura itd.).

Bilokacja jest zupełnie innym stanem świadomość od OOBE, ponieważ różni się znacząco technikami, zaletami i tym na czym bazuje. Co mam takiego na myśli? Długość wyjścia poza ciało jest zależna od ilości naszej energii (trochę dziwnie to brzmi, ale cóż) innymi słowy osoby które rozwijają się duchowo (rozwijają, nie interesują się tylko praktykują na przykład medytując) mają więcej tej energii. Po powrocie do ciała po BKA jesteś bardzo wyczerpany i zmęczony, chce Ci się spać.

Jest to słynny już stan w którym można „zobaczyć koleżankę pod prysznicem”, przez co często jest mylony z OOBE. Niektóre osoby uważaj tak do dziś, że Bilokacja jest właśnie OOBE. I większość nastolatków chce doświadczyć właśnie tego stanu, by zobaczyć ową „koleżankę pod prysznicem”.

Sam ten stan doświadczyłem tylko kilka razy. Kilka razy świadomie, kilka nie świadomie. Uważam go za trudniejszy w doświadczeniu ze względu na mała ilość technik (mało kto się tym zajmuje), wspomnianą wyżej energie i skutki po powrocie do ciała oraz małą przydatność tego zjawiska. Jednak jest to jedno z niewielu zjawisk tego typu które można udowodnić naukowo. Odczytując w warunkach laboratoryjnych liczby zapisane na jakimś przedmiocie w miejscu uniemożliwiającym do odczytania w normalny sposób. Takie eksperymenty były już przeprowadzane, ze skutkiem zarówno pozytywnym jak i negatywnym. Brał w nich udział miedzy innymi Robert Monroe.

Podróże mogą odbywać się do sąsiedniego pokoju, miasta czy nawet kraju (podobno odnotowano nawet takie przypadki). W tym czasie osoby bardziej świadome (tudzież uduchowione) mogą nas zobaczyć. Będąc znacznie wypoczętym, rozwiniętym i skupionym w tym stanie, można oddziaływać na przedmioty na przykład zgasić światło czy uszczypnąć kogoś, jak zrobił to Robert Monroe. Czasami ten stan pojawia się nieświadomie gdy ktoś zamyśli się (mówiąc potocznie złapie mocną zamułe). Przypadki takiej Bilokacji miał między innymi Ojciec Pio o innych przypadkach mówi Roman Bugaj czy ówcześnie Jaime T. Licauco.

Kategoria 2 – Gdy dusza nie opuszcza ciała.

Punkt 1 – Wszystko dzieje się wewnątrz naszego umysłu.

Sny

Jest to najczęściej spotykany odmienny stan świadomości i jest akceptowany społecznie, więc wiele nie będę o nim mówił.

Sny to tylko wytwór Twojej wyobraźni. Są one podyktowane zdarzeniami z dnia poprzedniego, ale to nie wszystko. W snach uczestniczy także Twoja podświadomość przekazując symbolicznie, że jesteś w niebezpieczeństwie lub czy czeka Cię coś pozytywnego – nieoczekiwanego. Na przykład: za parę dni możesz zachorować albo wyzdrowieć z męczącej choroby. Duże znaczenie mają powtarzające się kilkukrotnie sny, bowiem mają za zadanie przekazać Ci ważną dla Ciebie informację.

Sny dzielą się na fazy. Marzenia senne występują w nocy co jakiś czas, rzadko na początku snu, a potem coraz częściej, aby na samym końcu Twojego snu pojawiać się nawet co kilkanaście minut. Jest to faza REM – REM oznacza szybkie poruszanie się gałek ocznych z angielskiego Rapid Eye Movement.

Sny mogą być świadome i nieświadome, mogą być zapamiętane lub nie zapamiętane, mogą być wyjątkowo przyjemne oraz straszne. Ale za każdym razem to będzie tylko Twoja wyobraźnia, za każdym razem będziesz mógł się obudzić i kontynuować swój sen już bez koszmaru. Sny można także zaprogramować, można je wydłużać i skracać, jednak więcej o snach przeczytasz w mojej nowej nadchodzącej książce.

Hipnoza

Zjawisko podobne do snu. W czasie hipnozy można oddziaływać bezpośrednio na naszą podświadomość czy z nią rozmawiać, cofnąć się do miejsc które utworzyły w nas daną blokadę. Na przykład strach przed okazywaniem uczuć czy wystąpieniami publicznymi. Jednak w zwykłej hipnozie wszystko dzieje się, we wnętrzu naszego umysłu.

Wiele nie napisałem, że względu, że wyjaśnienie tego stanu nie było celem tego artykułu.

Świadomy sen (ang. Lucid Dream – LD) inaczej nazywany OSPUO

Jak sama nazwa wskazuje jest to zwykły sen w którym wiemy, że śnimy. Dzięki czemu możesz go kontrolować i na niego wpływać.

Co można robić we świadomym śnie? Spełniać swoje marzenia seksualne, jeździć ulubionym samochodem, latać w powietrzu niczym superbohaterowie, walczyć z potworami itd. Po prostu możesz tam zrobić wszystko to, co jesteś w stanie sobie wyobrazić. Jednak jakoś doznać zależna jest od dostrojenia. Czym jest dostrojenie? Dostosowaniem swojej świadomości do miejsca w którym się znajdujesz. Im lepsze dostrojenie tym lepiej widzisz, czujesz, słyszysz, czy większość Twoich wyobrażeń szybko się spełnia we świadomym śnie.

Świadomy sen (tak samo jak zwykły sen) dzieję się tylko w naszym umyśle (mózgu) i żadna dusze (czy cokolwiek innego) nie opuszcza ciała – jest to po prostu nasza wyobraźnia. Tak samo jak myślą naukowcy którzy badali osoby śniące świadomie (oni też czasem mają rację ;-).

Jest to najlepsze zjawisko dla początkujących którzy dopiero co zapoznają się z tematem. Umiejętność szybkiego uzyskiwania tego stanu jest solidną podstawą do podróży poza ciałem. Jest to narzędzie służące do rozrywki i dające dużo przyjemności i satysfakcji. Jednak z czasem radzę iść o krok dalej i zająć się OOBE albo PM.

Więcej o świadomych snach przeczytasz poniżej

OSPUO (Obszar Stworzony Przez Umysł Obserwatora.

Termin stworzony przez Dariusza Sugiera, autora książki Miłość i Wolność Poza Ciałem. Dariusz nie uznawał świadomego snu jako czegoś oddzielnego i innego od podróży poza ciałem – co sam mi powiedział. Na swoje potrzeby stworzył termin OSPUO czyli obszar stworzony przez umysł obserwatora. Cytując z książki: „hologramowa rzeczywistość do której trafia obserwator po wyjściu z ciała. Generowany jest związki Energii podatnej na odkształcenia przez ludzką myśl i emocje (myślo-emocje). W zależności od świadomych i bliżej nieuświadomionych czynników wpływających na aktualny stan umysłu obserwatora, można wyróżnić: Atrakcyjny, Lękowy, Neutralny.”

To według Darka jest OSPUO i według niego jest to oddzielne miejsce w OOBE. Jednak ja jestem innego zdania od Darka. OSPUO nie jest miejsce w przestrzeni astralnej, lecz stanem świadomego snu. Z opisów doświadczeń które wyczytałem w książce, wnioskuje, że większość z nich była po prostu świadom snem na przykład walka z potworami.

Dlaczego? Argumentów mam kilka:

* W podróży poza ciałem nie ma możliwości w błyskawiczny sposób zmieniania tego co Cię otacza za pomocą własnych myśli. Po prostu nie możesz zmienić swoją myślą tego co widzisz. Tak samo jak na ziemi.

* Nie ma czegoś takiego jak dostrojenie. Widzisz, słyszysz, czujesz w sposób idealny, Twoje myślenie jest klarowniejsze i szersze.

* Nie ma niby istot, są tylko inteligentne i w pełni autonomiczne istoty, bowiem tam wszystko ma sens. Nie ma tam czegoś bez sensu, wszystko musi odgrywać jakąś rolę.

Jeśli nadal uważasz, że to nie prawda to dla mnie oznacza to tylko jedno. Ani razu nie doświadczyłeś OOBE tylko przez cały czas myślałeś, że jest to OOBE, a w rzeczywistości było to przez cały czas LD czyli świadomy sen. Zastanów się nad tym na spokojnie. Czy ciągle chcesz myśleć, że masz OOBE (wierząc w swoje schematy), czy chcesz w końcu poznać te OOBE o którym ja mówię?

Którą wersje wybierzesz to już tylko i wyłącznie Twój wybór.

Punkt 2 – Informacje z przestrzeni astralnej wprost do umysłu

Sny prorocze

W snach proroczych dostajemy informacji o tym co może stać się w naszym życiu, są czasami ostrzeżeniem przez pewnymi decyzjami czy osobami.

Sny prorocze to przede wszystkim źródło informacji. Informacje te nie pochodzą od Twojej podświadomości, jak to dzieje się w snach czy w świadomych snach. Są to informacje przekazywane od istot astralnych, ale także od zmarłych osób lub osób które mają umrzeć przeciągu kilku chwil, godzin. Słowo sen chodź przyjęło się za coś nierealnego to sny prorocze są jak najbardziej prawdziwymi informacjami, przekazują zdarzenia które się wydarzą, nad którymi mimo woli nie możesz zapanować, więc dlaczego je dostajemy?

Po to żebyś się przygotował, abyś wiedział, że coś negatywnego, bądź pozytywnego z przewagą na to pierwsze wydarzy się w Twoim życiu. Inaczej mógłbyś przeżyć zbyt duży szok. Dlatego często słyszy się, że śniła mi się Babcia i ona odchodziła lub umierała w moim śnie, a jeszcze tego samego dnia po obudzenia się dostawałeś telefon ze szpitala o jej śmierci.

Większość z tych snów sprawdza się, a można je w prosty sposób rozpoznać. Po obudzeniu się rano, proroczy sen znacznie bardziej zapamiętujemy od zwykłego snu i już na samym początku masz wrażenie, że niesie on dla Ciebie jakąś ważną informację. Takie sny pamięta się wiele miesięcy odkąd nam się śniły, nawet nie zapisując ich nigdzie.

Podróż mentalna (PM)

Podróż mentalna jest prawdą i nie da się tego wykluczyć. Jednak prawdą nie są zdarzenia jakie widzisz w trakcie podróży mentalnej, a Tylko to co zostaje Ci przekazane. Bowiem historie które przeżywasz mają Ci coś wytłumaczyć czy uświadomić. Podczas podróży mentalnej po prostu istoty różnego rodzaju które „zamieszkują” astral, z jakiegoś powodu przekazują Tobie te informacje. A Twój umysł zamienia je na obrazy, słowa czy odczucia..

Nazwa podróż mentalna jest trochę myląca. Nie jest to podróż, nie ma tam bodźców mentalnych. Jest to tylko jakby sen – marzenie które może się objawiać historią, miejscem lub samymi słowami i te zdarzenia są inspirowane (modelowane) przez istoty z astrala tak należy interpretować podróż mentalną. Tłumacząc na przykładzie: Twój przewodnik chce Ci przekazać informacje o tym, żebyś zainteresował się prawem przyciągania (zajrzyj tu www.prawo-sukcesu.pl) bo Ci to pomoże. W podróży mentalnej idziesz przez łąkę, polną drogą i za zakrętu pojawia się chłop i zaczepia Cię i mówi o mocy pozytywnego myślenia i bycia wdzięcznym za każda rzecz która Cię spotyka. W taki właśnie sposób informacja o zainteresowaniu się prawem przyciągania została przetłumaczona nam przez nasz umysł.

Jestem wiernym fanem podroży mentalnej, bowiem daje człowiekowi ogromne możliwości do rozwoju czy zdobycia informacji. Jednocześnie zjawisko to jest banalnie proste w doświadczeniu i nie trzeba długo trenować aby go osiągnąć. Jest to znaczenie łatwiejsze niż osiągnięcie choćby świadomego snu, a w stosunku łatwości doświadczenia, a możliwości jakie daje to PM bije wszystko na głowę. Sam też tego używam, gdy potrzebuje porady w podjęciu decyzji lub pomysłu w danej dziedzinie w szybkim czasie. Dla mnie sprawdza się idealnie.

Do zobaczenia

Po 3 godzinach nasze spotkanie skończyło się. Tomek podziękował za rozmowę i słowa wyjaśnienia, dzięki którym dużo zrozumiał. Mówiąc na odchodne, że najbardziej spodobały mu się świadome sny:) i tak skończyło się nasze spotkanie.

A Tobie które ze zjawisk najbardziej się podoba? Nie ważne, wybierz któreś i je ćwicz!

Karol,

Kocham

PS: Wczoraj dowiedziałem się, że Tomkowi udało się osiągnąć swoje pierwsze OOBE, bowiem po kilku udanych próbach LD postanowił pójść o krok dalej i zajął się właśnie tą dziedziną. To właśnie wiadomość od niego skłoniła mnie do napisania tego artykułu.

PS2: Proszę o komentarze na temat artykułu lub sugestie o czym chciałbyś usłyszeć na D-S.

Przeczytaj też

JAK WYGLĄDA ŚWIAT PO WYJŚCIU Z CIAŁA (OOBE)?

Po paru latach postanowiłem odświeżyć ten artykuł i wzbogacić go o nowe przemyślenia. Na początku …

30 komentarzy

 1. dobry art!
  10-10, na taki liczyłem.

 2. Oczywiście za tak "objaśniający artykuł 10/10 ^^ dzięki I pozdrawiam również Tomka
  Czekam na następne ;-)

 3. Artur (magartur)

  Karolu, jak pamiętasz poprzedni artykuł z kilku powodów (opisałem je na forum) nie przypadł mi do gustu, ten to zupełnie coś innego. Samo usystematyzowanie wszystkich pojęć nie jest może czymś nowym, natomiast sposób w jaki to wszystko przedstawiłeś jest fantastyczny. Bardzo podoba mi się Twój punkt widzenia oraz styl, który zachęca do prób poprzez wybranie swojej własnej drogi. Bardzo ciekawie odniosłeś się też do książki Darka Sugiera i choć pewnie nie wszyscy się z Tobą zgodzą, to zachowałeś odpowiedni dystans nikomu nic nie narzucając. W całym tym artykule bardzo pozytywny wpływ na odbiorcę ma również motyw przewodni – pomoc koledze, która przyniosła efekty. Podsumowując: takie artykuły czyta się z Wielką przyjemnością.
  Pozdrawiam
  Artur (magartur z forum)

 4. O czym chciałbym usłyszeć? O blokadach do OOBE, które istnieją według Twojej opinii. 8 lat prób, tysiące podchodów, setki technik, zero świadomego OOBE bądź zapamiętanego.

 5. Stara szkoła :)

  Kiedyś to dla wszystkich było oczywiste, ale ostatnio zauważyłem, że coraz więcej osob pisze że ld jest w astralu. Można się w tym wszystkim pogubić…

 6. No super, teraz chyba przywiąże większą wartość do PM… Bardzo dobry artykuł i oczywiście – czekamy na następne!

 7. Mnie się 3 dni temu śniła upadająca kobieta na ziemie i wylatująca z niej dusza. Dzień po tym śnie dowiedziałem się że moja mama dostała zawału serca w szpitalu i leży pod kroplówką i że umrze jej ciało ;( :(

 8. Niezly artykul, przeczytalem go dopiero po napisaniu watku na forum, mam teraz watpliwosci co do mojej interpretacji zjawiska, ktore opisalem w podanym linku http://www.forum.druga-strona.pl/showthread.php?t
  zapraszam d przeczytania i wlaczenia sie do dyskusji

 9. Artykuł bardzo dobry 10000000/10. PS: Prorocze sny to nie jest dla mnie nowość, mam je co ok. 8-9 dni. Przyłożę się teraz do OOBE xD

 10. Świetny artykuł. Brawo, brawo… Dużo już wiedziałem ale mi się też trochę rozjaśniło.

 11. Na jakie rzetelne badania potwierdzające charakter zjawiska bilokacji się powołujesz? A może przeprowadziłeś własne próby? Pytam bez złośliwości :)

 12. A ja gdy się inkarnowałam nie szlam do jakigoś "Parku" jak Ty to nazywasz. Poprostu gdy widziałam kobietę/zwierzę w ciąży to wchodziłam w płoda i czekałam na urodzenie. Jakoś zawsze działało.

 13. Przeczytałam prawie cała twoja stronę i niestety nadal muszę stwierdzić, że nie wiem czego doświadczyłam.

  Parę ładnych lat temu przyśniła mi się dziwna rzecz. Mianowicie, że byłam lisem. Myślałam jak lis, czułam jak lis, biegłam jak lis, węszyłam jak lis (swoją droga myśli zwierząt są bardzo proste). To było jakbym była tym lisem w ciemnym lesie. Minęłam pewien nowy domek drewniany i stanęłam jak wryta, bo zobaczyłam tył przykucniętej osoby która była czymś zajęta. Przystanęłam, a ta osoba znieruchomiała i zaczęła powoli odwracać głowę. W ręku miała marchewki. W momencie, w którym powinnam zobaczyć jej twarz wszystko się zresetowało i zniknęło, a ja się obudziłam.

  Dwa lata później. Mój wujek i ciotka kupili działkę w lesie i wybudowali dom.
  W wakacje postanowiliśmy wraz z rodziną go zobaczyć. Nigdy nie widzieliśmy żadnych zdjęć tego budynku, ani nie byliśmy na tej działce. To było dom z mojego snu! Stojący na zupełnym uboczu cywilizacji w zupełnym lesie, jeszcze nie ogrodzony, podłączony do prądu (drogi dojazdowe były nieoświetlonymi drogami leśnymi). Dziwnym trafem komuś (nie pamiętam już komu) zachciało się marchewek około północy. Ogród był zaraz obok, więc wyszłam w tą ciemnicę. Szukając jak największych marchewek przykucnęłam i poczułam na plecach wzrok jakiegoś stworzenia. W tym momencie całe moje myśli zaczęły do mnie krzyczeć przypominając sen o lisie. Powoli (jakby w spowolnieniu) zaczęłam odwracać głowę trzymając w reku te marchewki. Za mną nic nie było co mogłabym zobaczyć w ciemnościach, ale czułam czegoś obecność. A oczami duszy widziałam rudzielca bardzo zdziwionego, że natknął się na kogoś tak nagłe Serce waliło mi jak młotem lecz bynajmniej nie ze strachu.

  Co to było?
  Wieszczy sen? OOBE przesunięte w czasie?
  Czy można się wcielić w zwierzę lub doświadczyć czegoś w stylu bilokacji w czasie tworząc zamiast postaci człowieka ciało zwierzęcia?

  • Hej. Właśnie wpadłem na Twój opis. Miałem kilka razy podobnie. W zasadzie jest 2015 i już minęło sporo czasu od Twojego wpisu, ale jak masz jakieś doświadczenia lub dowiedziałaś się coś konkretnego o Twoich przeżyciach to skobnij do mnie na mazlik@tlen. pl. Pozdrawiam. tomek

 14. Czytając ten artykuł serce zaczyna bić mocniej… Bardzo ucieszyłoby mnie, gdybyś opowiedział coś więcej o świecie astralnym, tym co tam jest. Czy każdy kto osiąga OOBE może uzyskać wgląd do Księgi Akaszy?
  Czy jeśli rozpoznam proroczy sen, w jaki sposób można go zinterpretować, czy senniki są wiarygodne?

  Pozdrawiam
  Wojtek

 15. Od samego początku też mi się wydawało, że Darek Sugier pisze tylko o świadomym śnieniu. Świadczy o tym chociaż to, że jego ciało fizyczne reagowało na to co mu się przydarzało w tym innym świecie. Czytałem, że tak w przypadku OOBE być nie powinno.

 16. OOBE moim zdaniem jest najlepszym ale swiadome sny i PM tez mnie interusuja :)
  pozdrawiam

 17. Bardzo dobry artykuł. Wszystko w końcu się zgadza z wiedzą, którą dawniej sobie usystematyzowałem w głowie (szczególnie chodzi mi o to, że LD to tylko projekcja umysłu). Z chęcią bym się posłużył czasem twoim diagramem, żeby nie tworzyć jakiegoś słowotoku ;)

  Muszę jednak przyznać, że nie posługiwałem się terminem bilokacji i traktowałem ją również jako OOBE. W sumie teraz bardziej trzyma się to całości gdy OOBE nie jest od wszystkiego ;)

 18. Chciałabym zacząć od OOBE, ale sądzę, że może to być za trudne.. może powinnam zacząć od PM?
  Wcześniej ćwiczyłam OOBE i nawet dochodziłam do mocnego odrętwienia i jakby 'nie oddychania', choć wiesz, że oddychasz. Byłabym wdzięczna za kilka słów porady :) [elizka212@vp.pl]

 19. "Jednak ja jestem innego zdania od Darka. OSPUO nie jest miejsce w przestrzeni astralnej, lecz stanem świadomego snu. Z opisów doświadczeń które wyczytałem w książce, wnioskuje, że większość z nich była po prostu świadom snem na przykład walka z potworami." Oznaczało by to że Darek Sugier wogóle nie wyszedł z ciała (z tego co twierdzi autor)

 20. Przydatny artykuł.chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz(adresowaną do osób które będą go analizować pod kątem,,metodologicznym w zakresie paranauki).Funkcja"Dostrajania" czy też szerzej nazywana"wibracjami" jest związana z dopasowaniem struktury Umysłowej(czyt.Mózgu i jego połączeń Neur.)By Świadomość(Czyt Dusza)mogła dopasować się drganiowo do "świata astralnego".Pozdrawiam Serdecznie

 21. nie używajcie słowa "dusza"…gdyby dusza opuściła ciało to umarli byście .Nie piszcie bzdur,ciało astralne-tak..,ale nie dusza.I nie do Nieba….chciałoby się do Nieba….durnie….inne wymiary tak.Więcej Einsteina …a nie Boga.Pycha, pycha….tacy jak Wy sprowadzacie Złe istoty na naszą stronę

 22. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy określony sposób myślenia który masz na co dzień towarzyszy w przypadku LD, OOBE. Zastanawiam się nad tym, bo jeśli podejmujesz określone decyzje tam po drugiej stronie czy jest to wynikiem twoich doświadczeń i sposobu myślenia nabytego w naszym świecie.

 23. Przepiękny artykuł :)

 24. A czy ktoś zna sposób jak się pozbyć przede wszystkim bilokacji? Na początku przez kilka lat miałam świadome śnienie, ale teraz częściej zdarza mi się opuszczać ciało i czasami orientuję się, że śpię dopiero jak zobaczę swoje ciało albo jak próbuję zapalić światło i nie działa… Czy w ogóle da się tego pozbyć? Proszę o odpowiedź.

 25. A ja śnie o domu(w którym mieszkałam z moim byłym mężem),który kilka lat temu opuściłam na zawsze.ten dom sni mi się czesto(chociaz wcale nie myślę) w różnej scenerii poczynając od wszechoogarniajacego błota kończąc na normalnie płynącym dniu w otoczeniu rodziny.zastanawia mnie to bardzo.proszę o spostrzeżenia.dzięki.

 26. Jakie są konkretne techniki na bilokację?

 27. Co sadzisz o snieniu progresywnym – J.Bzoma , i hipnozie LBL M.Newton? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *