Strona głowna / Pozostałe stany świadomości / DREAM - Sen / 9 NAJCZĘSTSZYCH SYTUACJI WE ŚNIE I CO OZNACZAJĄ

9 NAJCZĘSTSZYCH SYTUACJI WE ŚNIE I CO OZNACZAJĄ

Cześć,

Ian_WallaceDzisiaj przedstawię wam wnioski, dotyczące śnienia, a konkretnie tego co najczęściej śni się ludziom i co to oznacza. Za tymi odkryciami stoi doświadczony psycholog. Człowiek ten nazywa się Ian Wallace i w swojej 30 letniej karierze, zinterpretował on ponad 150 000 snów, więc myślę, że jest to dość duża próba, aby wysnuć z nich odpowiednie wnioski.

 

Wnioski z jego doświadczeń, pomogły stworzyć listę 9 najczęstszych snów, odkryć ich znaczenie i ustalić działania, które warto podjąć w życiu na jawie, aby wykorzystać mądrość snów. Opinie te wzbogaciłem o moje doświadczenie i wiedzę, jednak jeśli uważasz, że coś warto dodać, chętnie dowiem się o tym w komentarzu pod tym artykułem. Niżej wersja dla osób, które lubią oglądać, a pod nią wersja dla ludzi, którzy lubią słuchać i oglądać.

9. Pusty, nieużywany pokój

Co to oznacza?

Pokoje w snach reprezentują różne aspekty naszej osobowości. Znalezienie się w pokoju, który wygląda na nieużywany przez nikogo, ma nas naprowadzić na odkrycia talentu, którego nie byliśmy wcześniej świadomi.

Co warto zrobić po takim śnie?

Poświęcić więcej czasu na odkrycie naszych uśpionych talentów. Im więcej damy z siebie, tym większa szansa na to, że uda nam się tego dokonać, a przyszłe talenty, mogą stać się Twoim nowym hobby, za ich pomocą będziesz czerpać większą radość z życia.

8. Niekontrolowanie pojazdu

Co to oznacza? p

Najczęściej śni się samochód. Samochód we snach metaforycznie reprezentuje konsekwentny postęp w określonym celu. W świecie fizycznym, możesz podświadomie wątpić czy warto działać, mogą pojawiać się myśli, że nie masz wystarczającej kontroli nad drogą do sukcesu (do celu, na którym ci zależy).

Co warto zrobić po takim śnie?

Zamiast usilnie kontrolować dziejące się sytuację, spróbuj podejść do tego na luzie i pozwolić działać intuicji, a ona nakieruje Cię na najlepsze możliwe drogi do sukcesu. Oczywiście z odrobiną rozwagi.

7. Spadanie

Co to oznacza?

Uczucie spadania we śnie metaforycznie oznacza to, że zbyt mocno (kurczowo) trzymasz się danych sytuacji w świecie fizycznym. Wykonując konkretne działania ku temu. Najlepiej odpocznij i odpuść.

Co warto zrobić po takim śnie?

Zamiast odczuwać utratę kontroli, czasami po prostu warto wierzyć w siebie i innych ludzi, pozwalając, aby bieg zdarzeń, naturalnie wrócił na swoje miejsce.

6. Latanie

Co to oznacza?

Jeśli latałeś w czasie snu (twój sen zaczął się od latania), umysł sugeruje Ci, że warto odpuścić (zwolnić) w kontekście sytuacji jaka jest ważna dla Ciebie w życiu na jawie.

Choć często odczuwa się to, jako uczucie swobody i wolności, interpretując jako szczęście i zbieg okoliczności, jednak oznacza, że udało Ci się podjąć ważna decyzje w życiu lub wzniosłeś się poza własne ograniczenia i dotychczasową odpowiedzialność.

5. Nieprzygotowany na egzamin

Co to oznacza?

Egzaminy we śnie są interpretowane, jako zdolność do działania, więc oznacza to, że jesteś krytycznie nastawiony do tego, co robisz w życiu.

Co warto zrobić po takim śnie?

Zamiast tkwić w ciągłej samokontroli nad tym co robisz. Prawdziwym testem twojej osobowości jest możliwość zaakceptowania własnych talentów i ułomności, ciesząc się z własnej wiedzy i osiągnąć, zamiast ciągle siebie oceniać.

4. Nago w miejscu publicznym

Co to oznacza?

Ubrania, które mamy na sobie, komunikują konkretny przekaz dla ludzi wokoło nas. Będąc we śnie nagim w miejscu publicznym, nasz umysł sugeruje, że czujesz się zagrożony lub Twoja dotychczasowa sytuacja jest niekomfortowa w kontekście relacji z innymi ludźmi.

Co warto zrobić po takim śnie?

Choć to może nie być łatwe, jednak czasem warto się przełamać i otworzyć się w stosunku do innych, aby mogli zobaczyć twoją prawdziwą osobowość.

3. Nie możesz znaleźć toalety

Co to oznacza?

Toaleta w życiu codziennym służy do zaspokajania naszych podstawowych potrzeb. Podstawowe potrzeby są kluczem do prawidłowego zinterpretowania tego snu. Sen mówi nam to, że mamy problem z ich zaspokajaniem (i nie mowa tutaj o wypróżnianiu się ;) i stanowi to dla nas wyzwanie, aby jasno wyrazić nasze własne potrzeby.

Co warto zrobić po takim śnie?

Spędź więcej czasu, aby zaspokoić własne potrzeby, zamiast potrzeb innych osób. Jednak tutaj może pojawiać się pułapka, że teraz zmienimy się w tej kwestii o 180 stopni i zaczniemy myśleć tylko osoby, więc należy postępować z rozwagą i pamiętać o idei złotego środka.

2. Wypadające zęby

Co to oznacza?

Zęby są symbolem we śnie tego, jak pewny siebie i jak silną osobowością czujesz się w świecie fizycznym. Wypadanie zębów oznacza, że dane sytuacje powodują zmniejszenie pewności siebie, czyli zaufania do własnych działań.

Co warto zrobić po takim śnie?

Teraz zinterpretuj, jakie to sytuacje i nie odbieraj siebie, jako osoby bezsilnej w kontekście tych zdarzeń, ale zastanów się logicznie nad faktami i potraktuj to, jako wyzwanie.

1.       Ścigany

Co to oznacza?

Bycie ściganym przez kogoś czy przez coś, oznacza, że jest w twoim życiu problem, z którym chciałbyś się zmierzyć, ale nie wiesz jak.

Co warto zrobić po takim śnie?

Problem, którego dotyczy ten sen to świetna okazja na to, aby sprostać osobistym ambicją. Choć na pierwszy rzut oka sen może wydawać się straszny, twoi prześladowcy (osoby, potwory, które Cię ścigają) mają przykuć Twoją uwagę – do niezrealizowanych ambicji, potencjału, czy zapomnianych talentów – w Twoim życiowym dążeniu do spełnienia.

I to by było na tyle co do snów. Mi osobiście najczęściej śniło się to, że jadę samochodem i nie mam nad nim kontroli, on jedzie za mnie, uczucie spadania z wysokości, latania oraz bycia ściganym przez coś lub przez kogoś. A Tobie jakie sny najczęściej się śniły? Oczywiście z podanej wyżej listy. Napisz o tym w komentarzu. 

Przeczytaj też

10 RAD DLA POCZĄTKUJĄCYCH W OOBE I LD

Cześć, Dzisiaj przedstawię Ci filmik, który może pomóc na początku Twojej drogi w podróży poza …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *