Strona głowna / Projekty / Formy pisane / Co u mnie? Prace nad Gwiezdnym Pyłem

Co u mnie? Prace nad Gwiezdnym Pyłem

Hej,

To chyba pierwszy post z kategorii „Tworzenie”.  Skoro to czytasz to pewnie jesteś ciekaw co u mnie. Tak jak wcześniej zapowiadałem, zająłem się tworzeniem rzeczy, które obecnie mnie najbardziej fascynują, dając mi możliwość rozwoju i stanowią pewnego rodzaju wyzwanie pod kątem umysłowym. Mówiąc konkretnie zajmuje się teraz tworzeniem gry fabularnej w klimacie Sci-Fi, której nadałem roboczą nazwę „Gwiezdny Pył”. To ona najbardziej pochłania moje wolne godziny po pracy.

Tygodniowo poświęcam na to koło 12 godzin, a nadal czuj niedosyt spowodowany tym, że opracowane przeze mnie historie nie biją jeszcze spójnością i nie wywołują takiego zaciekawienia jakie bym oczekiwał. Jednak sam proces jaki zachodzi w głowie człowieka próbującego stworzyć coś kretywnego, bądź rozwiązać dany nietypowy problem jest dla mnie fascynujący.

Obecnie mam już na ukończeniu wszystkie rasy jakie znajdą się w grze. Na ukończeniu to znaczy, że posiadam historie, które traktuje jako kamień węgielny do świata danych cywilizacji. Z pewnością teksty zostaną parokrotnie ociosane, zanim przyjmą finalną forme, ponieważ nie są one jeszcze zbyt przejrzyście i stylistycznie napisane. A ja lubię parokrotnie rzeźbić w stworzonym przez siebie tekście. Historia samych ras składa się obecnie z 40 stron. Jak pokazuje obrazek poniżej, obecnie brakuje mi jeszcze jednek rasy do ukończenia.

postep prac w gwiezdnym pyle

 

 

 

Obecnie jest to 12 cywilizacji, niektóre z nich będą przeznaczone do bardziej zaawansowanych graczy ze zwględu na możliwą trudność w odgrywaniu postaci. Trzy rasy, które mam obecnie zwizualizowane to:

Terkas - Gwiezdny pył

 

 

 

 

 

 

 

Terkas: „…Ich agresja nie przebiegała za sprawą mordu na masową skalę. Zawsze ginęła tylko jedna istota, ponieważ walka odbywała się zawsze pomiędzy walkami dwóch przywódców danego plemienia/miasta. Gdy ktoś chciał się wtrącić do tej rytualnej walki zostawał zabijany przez innych postronnych Terkorasów. Wygrany zgarniał wszystko. Cały majątek i pozycję. A jego poddani dobrowolnie dołączali do organizacji zwycięscy.

Nowe społeczności odkrywały się nawzajem przez celowe działania jak drążenie tuneli w ich poszukiwaniu, czy też poprzez osuwiska skał. Zawsze dochodziło do rytualnej walki, nazwanej później Korz at Fenz – Zapalczywy Skowyt, czasem po kilku dniach, czasem do kilku miesiącach czy latach. Z kolejnymi pokoleniami zmieniały się też zachowania przywódców. Gdy przywódca był już w podeszłym wieku, lub obawiał się kolejnych starć, bo na przykład stracił jedną z kończyn – świadomie zaprzestawał drążenia tuneli w poszukiwaniu innych cywilizacji. Dodatkowo wzmacniał ściany twardym kamiennym murem, aby było trudniej dostać się do jego społeczności.”

Wulkan - gwiezdny pył

 

 

 

 

 

 

Wulkan: „Po tysiącleciach nawet w kawałkach minerałów może obudzić się świadomość. Zbudowani głównie z litej skały i złóż tilanium to najrzadsza i najstarsza rasa żyjąca w Andrze. Nośnikiem ich duszy, świadomości i esencji życia jest tzw. Rdzeń magmy w kolorze zależnym od miejsca narodzin, który znajduje się w centralnym punkcie tej istoty. Dzięki specyficznie ukształtowanej głowie istoty zawdzięczają swoją wyjątkową nazwę.”

Syntetyk - gwiezdny pył

 

 

 

 

 

 

 

Syntetyk: „Altar-yanie z powodu swoich nikłych walorów fizycznych – chcąc ułatwić swoje codzienne życie – zaczęli eksperymentować na dużą skalę z rozwojem sztucznej inteligencji. Początkowy projekt z 1940 LA zakładał ulepszenie maszyn górniczych do wydobywania większej ilości złóż mineralnych. Opracowali zaawansowany algorytm o nazwie Unya 1.34v, który zaimplementowali do dronów górniczych. Faktycznie przez pierwsze LA projekt dynamicznie się rozwijał. Drony stawały się, co raz bardziej wydajne. Społeczna aprobata, co raz bardziej rosła, ponieważ Altar-yanie mniej pracowali, a wydobycie surowców wciąż rosło.”

Jeśli chcesz śledzić postęp prac nad projektem to zachęcam Cię do „zasubskrybowania” FanPage na https://www.facebook.com/gwiezdnypylrpg/ tam wrzucam co ciekawsze rzeczy ze świata gry. Grafiki, urywki historii czy elementy mechaniki. Z chęcią przyjmę konstruktywną krytykę i pochwałe, oraz odrobine inspiracji J

PS: Chcesz więcej tego typu treści na Druga-strona.pl? daj znać w komentarzu.

Przeczytaj też

A gdy tworzę to czuję…

  Siedzę wygodnie przy biurku, patrzę za okno i myślę „Co za piękna pogoda, a …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *