Strona głowna / Projekty / Najnowsze wydanie książki R. A. Monroe – Najdalsza podróż!

Najnowsze wydanie książki R. A. Monroe – Najdalsza podróż!

Cześć,

Otrzymałem od wydawnictwa Galaktyka książkę do recenzji, autorstwa R.A. MONROE „Najdalsza podróż” z najnowszego wydania. – jest to trzecia ostatnia część jego trylogii. Niewątpliwie jest to dzieło, które przyczyniło się do popularyzacji zjawiska OOBE (wyjścia z ciała, podróży astralnej) w Polsce, klasyk w tej dziedzinie. Jednak to nie znaczy, że nie można pójść dalej i usystematyzować wiedzę tam zawartą, czy trochę ją poszerzyć, oraz obalić parę mitów.
Do końca roku, chciałbym wyrazić opinię na jej temat i odwołać się do doświadczeń, które sam przeżyłem w tej materii, abyś mógł rozszerzyć swój światopogląd w tej dziedzinie. Jeśli nie znasz tej kultowej pozycji to przytaczam Ci tekst, który najlepiej ją opisuje.

 


„Jestem czymś więcej niż ciałem” – czym zatem jestem? Oto pytanie, które leży u podstaw naszego myślenia o życiu, śmierci i tym, co czeka nas po niej. Robert A. Monroe poszukuje na nie odpowiedzi i odkrywa przed czytelnikiem, że jesteśmy częścią większej całości. Jego opowieść daje pewność, że nasze życie ma głębszy sens.
 

Najnowsza książka Roberta A. Monroe’a, „Najdalsza podróż”, to droga w stronę zasłony, która ukrywa poszerzoną wiedzę o rzeczywistości. Niektórzy – jak Eben Alexander, autor „Dowodu” – odsłaniają tę kotarę spotykając się twarzą twarz z chorobą lub śmiercią. Monroe wie, że aby poszerzyć świadomość nie trzeba nam granicznych doświadczeń – wystarczy gotowość na podróż i praca nad przekraczaniem granic zmysłowej percepcji. Stąd już niedaleka droga do poczucia zakorzenienia w rzeczywistości, która na co dzień budzi lęk, do zrozumienia, że nasza świadomość nie kończy się wraz z końcem życia.

 

Najnowsza książka Monroe’a to trzeci tytuł w serii (po kultowych Dalekich podróżach oraz Podróżach poza ciałem), bardzo osobisty i uzupełniony o doświadczenia innych osób. Opowieść o tym, co racjonalnie niepewne okazuje się bliska każdemu, kto kiedykolwiek mierzył się z nieznanym. Monroe uczy nas jak pokonać strach – „największą barierę w rozwoju człowieka” – a każdą obawę przekuć w ciekawość tego, co nowe.

 

Daj znać czy czekasz na następny wpis na temat książki „Najdalsza podróż” za sprawą komentarza czy łapki w górę.

Pozdrawiam,

Karol Cetlin

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Przeczytaj też

Wewnętrzny (b)rak – o czym pisać?

Dzisiaj tekst bez ogródek, nietypowy. Od czego się zaczęło? Chciałem coś napisać na drugą-stronę, jednak …

Jeden komentarz

  1. Dzień dobry nazywam się Bartek,chciałbym zapytać co ddokładnie można osiągnąć,dzięki technice Świadomego snu.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *