Strona głowna / Projekty / Najnowsze wydanie książki R. A. Monroe – Najdalsza podróż!

Najnowsze wydanie książki R. A. Monroe – Najdalsza podróż!

Cześć,

Otrzymałem od wydawnictwa Galaktyka książkę do recenzji, autorstwa R.A. MONROE „Najdalsza podróż” z najnowszego wydania. – jest to trzecia ostatnia część jego trylogii. Niewątpliwie jest to dzieło, które przyczyniło się do popularyzacji zjawiska OOBE (wyjścia z ciała, podróży astralnej) w Polsce, klasyk w tej dziedzinie. Jednak to nie znaczy, że nie można pójść dalej i usystematyzować wiedzę tam zawartą, czy trochę ją poszerzyć, oraz obalić parę mitów.
Do końca roku, chciałbym wyrazić opinię na jej temat i odwołać się do doświadczeń, które sam przeżyłem w tej materii, abyś mógł rozszerzyć swój światopogląd w tej dziedzinie. Jeśli nie znasz tej kultowej pozycji to przytaczam Ci tekst, który najlepiej ją opisuje.

 


„Jestem czymś więcej niż ciałem” – czym zatem jestem? Oto pytanie, które leży u podstaw naszego myślenia o życiu, śmierci i tym, co czeka nas po niej. Robert A. Monroe poszukuje na nie odpowiedzi i odkrywa przed czytelnikiem, że jesteśmy częścią większej całości. Jego opowieść daje pewność, że nasze życie ma głębszy sens.
 

Najnowsza książka Roberta A. Monroe’a, „Najdalsza podróż”, to droga w stronę zasłony, która ukrywa poszerzoną wiedzę o rzeczywistości. Niektórzy – jak Eben Alexander, autor „Dowodu” – odsłaniają tę kotarę spotykając się twarzą twarz z chorobą lub śmiercią. Monroe wie, że aby poszerzyć świadomość nie trzeba nam granicznych doświadczeń – wystarczy gotowość na podróż i praca nad przekraczaniem granic zmysłowej percepcji. Stąd już niedaleka droga do poczucia zakorzenienia w rzeczywistości, która na co dzień budzi lęk, do zrozumienia, że nasza świadomość nie kończy się wraz z końcem życia.

 

Najnowsza książka Monroe’a to trzeci tytuł w serii (po kultowych Dalekich podróżach oraz Podróżach poza ciałem), bardzo osobisty i uzupełniony o doświadczenia innych osób. Opowieść o tym, co racjonalnie niepewne okazuje się bliska każdemu, kto kiedykolwiek mierzył się z nieznanym. Monroe uczy nas jak pokonać strach – „największą barierę w rozwoju człowieka” – a każdą obawę przekuć w ciekawość tego, co nowe.

 

Daj znać czy czekasz na następny wpis na temat książki „Najdalsza podróż” za sprawą komentarza czy łapki w górę.

Pozdrawiam,

Karol Cetlin

Przeczytaj też

Wewnętrzny (b)rak – o czym pisać?

Dzisiaj tekst bez ogródek, nietypowy. Od czego się zaczęło? Chciałem coś napisać na drugą-stronę, jednak …

Jeden komentarz

  1. Dzień dobry nazywam się Bartek,chciałbym zapytać co ddokładnie można osiągnąć,dzięki technice Świadomego snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *